غرب در نگاه شرق
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آشنایی با غرب,جنگ نرم,سلطه جهانی و صهیونیست

مدیر وبلاگ : رهرو راستی
نظرسنجی
امکانات و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید ؟

اما آنچه دانستنش ، برای ما انسانها، لازم و ضروری است آن می باشد که: همواره بر سر جاده کمال و ترقی موانعی وجود دارد که رسیدن به رشد و تعالی بدون برداشتن آن موانع ، امری غیر ممکن است.

با اندکی دقت و تأمل در اطراف این موضوع مهم و اساسی، به خوبی می یابیم که بزرگترین مانع بر سر راه آدمی، وجود موجود پلید و خبیثی است به نام شیطان ، وجود شیطان در زندگی ما انسان ها، می تواند بسیار خطرآفرین و مشکل ساز باشد ، زیرا او موجود حقه باز و حیله گری است که در اثر لحظه ای غفلت و سستی ، ممکن است در طناب وسوسه های دلفریبش اسیر و در دام مهلک او گرفتار شویم.

خداوند بی همتا در کلام نورانی خود از شیطان سخن به میان آورده و در مورد آن می فرماید : «وَلاَ تَتَّبِعُواْ خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِینٌ ؛ از گامهای شیطان پیروی نکنید که او دشمن آشکار شماست.»1

حال که ما با چنین دشمن آشکار و در عین حال سر سخت و مقاومی سر و کار داریم ، باید خود را برای مقابله با او آماده سازیم .

نکته حائز اهمیت در این باره آن است که مبارزه با شیطان بدون شناخت او امکان پذیر نخواهد بود ، و لذا شایسته است که با آن موجود پلید و خبیث آشنا شویم .

واژه شناسی کلمه شیطان

معمولاً وقتی ما کلمه شیطان را می شنویم و یا در نوشتاری مشاهده می نماییم، همان ابلیس ملعون که در اثر نافرمانی از حضرت حق از درگاه الهی رانده شد ، در ذهن تداعی پیدا می کند ، اما باید توجه داشت که شیطان همیشه به معنای ابلیس ملعون و نسل خبیث او نیست ، بلکه این کلمه ، معانی مختلف نیز می تواند داشته باشد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : 1 حزب الشیطان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مقداد محمدی
دوشنبه 31 تیر 1392

خداوند جن ها را برای همان هدفی خلق كرده كه انسان را برای آن آفریده است:

«وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ» (الذاریات: 56)

(‏من پریها و انسانها را جز برای پرستش خود نیافریده‌ام) ‏

بنابر این جن ها مكلف به اوامر و نواهی هستند و هر كدام از آنها كه اطاعت كنند، خداوند از وی خشنود می شود و او را به بهشت می برد و هر كدام كه معصیت و سركشی كند، به دوزخ می رود. آیات زیادی دال بر این مدعا هستند:

روز قیامت خداوند خطاب به جن و انس‌های كافر و بمقصد توبیخ و ساکت کردنشان چنین می‌فرماید:«یَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالإِنسِ أَلَمْ یَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ یَقُصُّونَ عَلَیْكُمْ آیَاتِی وَیُنذِرُونَكُمْ لِقَاء یَوْمِكُمْ هَذَا قَالُواْ شَهِدْنَا عَلَى أَنفُسِنَا وَغَرَّتْهُمُ الْحَیَاةُ الدُّنْیَا وَشَهِدُواْ عَلَى أَنفُسِهِمْ أَنَّهُمْ كَانُواْ كَافِرِینَ»(الأنعام: 130)

(‏(در آن روز خداوند بدیشان می‌گوید:) ای جنّیان و ای انسانها! آیا پیغمبرانی از خودتان به سوی شما نیامدند و آیات (كتابهای آسمانی) مرا برایتان بازگو نكردند و شما را از رسیدن بدین روز (و روبرو شدن در آن با خدا) بیم ندادند؟ پس چگونه این روز را فراموش كردید و در تكذیب آن كوشیدید؟ در پاسخ می‌گویند: ما علیه خود گواهی می‌دهیم و اقرار می‌كنیم كه پیغمبران آمدند و آئین خدا را تبلیغ كردند و ما را از قیامت ترساندند، ولی ما ایشان را تكذیب كردیم و گفتیم: خداوند چیزی را از سوی خود نفرستاده است و جز زندگی این جهان، زندگی دیگری وجود ندارد .

آری. زندگی جهان، آنان را گول زد و (به خود مشغول داشت و امروز جز اعتراف چاره‌ای ندارند و) علیه خود گواهی می‌دهند (و می‌گویند) كه ایشان كافر بوده‌اند (و مستحقّ عذاب جاویدان و خوفناك یزدانند))

آیه مذكور دال بر این مطلب است كه شریعت و احكام خداوند به جن ها ابلاغ شده است و نزد آنان پیامبرانی كه آنان را تبلیغ و انذار كنند، آمده اند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : 1 حزب الشیطان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مقداد محمدی
دوشنبه 31 تیر 1392

از دو آیه مورد اشاره در ذیل معلوم می‌شود که جنیان هم مکلّفند و هم اگر کسانی از ایشان کافر شوند، به همان عذاب دوزخی که انسان‌ها دچار می‌شوند، دچار می‌گردند و حتّی تعبیر هیزم دوزخ که برای آنان در این آیات به کار رفته، در جای دیگر برای انسان نیز به کار برده شده است: (بقره، 24 و تحریم، 6) «وَقُودُهَا النّاسُ وَالْحِجارَةُ»، سوخت آن (دوزخ) آدمی و سنگ است.

چند آیه صریح نیز داریم که برخی از جنّ، به دوزخ می‌روند؛ از جمله این آیه: (اعراف، 38) «قالَ ادْخُلُوا فِی أُمَم قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِکُمْ مِنَ الْجِنِّ وَالإِْنْسِ فِی النّارِ»، گفت (به مجرمان): شما نیز در زمره کسانی که پیش از شما وارد آتش شدند از جنّ و انس، به دوزخ بروید!  شیطان در معنای اصلی، گویا مفهوم وصفی دارد؛ یعنی «شریر»، در قرآن عزیز، شیطان به همین معنا به کار رفته است جز این که گاهی در مورد خود ابلیس و گاه با معنای عام در مورد هر موجود شریری که شرارت در او «ملکه راسخ» شده است؛ حتّی در قرآن تصریح شده است که ممکن است شیطان از جنّ یا از ابلیس باشد: (انعام، 112) «وَکَذلِکَ جَعَلْنا لِکُلِّ نَبِیّ عَدُوًّا شَیاطِینَ الإِْنْسِ وَالْجِنِّ» و چنین قرار دادیم برای هر پیامبری دشمنی از شیطان‌های بشری یا جنّ.

پس چنین نیست که همه جنّ ها بد باشند؛ همان‌طور که در آیات قبل دیدیم: (جنّ، 14) «وَأَنّا مِنَّا الْمُسْلِمُونَ» .
پس شیاطین دسته ویژه‌ای از جن یا انس هستند که کارشان شرارت است.

جنّ و شیطان از منظر قرآن کریم

از موجودات غیر محسوس دیگر عالم به جز فرشتگان که قرآن نام می‌برد و برای ما در شرایط عادی قابل درک حسّی نیست، جنّ است.
جنّ که در اصل معنا، گویا مفهوم پوشیدگی دارد، به همین مناسبت که از چشم انسان پوشیده است، گاهی جانّ هم نامیده می‌شود.
جن و ...!

در قرآن هر دو به کار رفته و شواهدی وجود دارد که مقصود از هر دو کلمه در قرآن، یکی است. از جمله این شواهد آن که گاهی در مقابل انسان، جنّ و گاهی جانّ به کار می‌رود:
- (الرحمن، 33) «یا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالإِْنْسِ»، ای گروه جنّ و انسان...؛

...


ادامه مطلب


نوع مطلب : 1 حزب الشیطان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مقداد محمدی
دوشنبه 31 تیر 1392

حتما شما بارها و بارها در تاریخ و داستان ها و یا نقل ها و گفتگو ها و ازاین طرف و آنطرف داستان های جاهلیت و افكار پوچ گذشتگان و همین طور جاهلیت عرب قبل از اسلام و همین طور جاهلیت غرب در قرون وسطی را شنیده اید قرونی كه دانشمندان را كافر میپنداشتند و آنها را میسوزاندند و شان و مقام انسانیت را زیر پا له میكردند و زن را وسیله ای میپنداشتند.

و در شبه جزیره ی عربستان كه شامل قطر عمان و...امروزی هم بود تنها و تنها 17 نفر سواد داشتند و در ایران كه رسم و رسوم آرایش مردان رایج بود و ازدواج با محارم جایز بود و حق تحصیل هم برای زنان باطل بود و هم برای كودكان بی بضاعت.

بله اینها اندكی از آداب جاهلیت گذشتگان و اعراب بود اما جاهلیتی كه امروزه انسان ها گرفتار آن شده اند دریایی است در مقابل قطراتی كه گفته شد.

ما در دوران جاهلیت دوم زندگی می كنیم!

شاید این جمله در نظر اول خیلی گزاف به نظر برسد امّا حقیر همچون شهید سیدمرتضی آوینی بر این باورم كه امروز، 1400 سال پس از بعثت آخرین پیامبر، بشر در همان وضعیت جاهلیت اول، فقط با كمی تفاوت ظاهری، قرار گرفته است.

بهتر است قبل از اینكه به نشانه ها و بررسی جاهلیت در جهان و ایران در قرن حاضر بپردازیم معیارمان را برای شناخت جاهلیت بیان كنیم چون امكان دارد هر كسی از جاهلیت برداشتی بكند و یا اصلا در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشد و بهترین معیار ما برای شناخت جاهلیت قرآن است چون كلام خداوند است و صد در صد درست و از آن گذشته خداوند كلمه ی حاهلیت را به ما آموخت و به ما یاد داد پس باید به سراغ كلام خداوند برویم.ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه ها، ++ پروژه جاهلیت مدرن، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عمار فاطمی
جمعه 28 تیر 1392
شرک در عبادت
عرب جاهلی از نظر قرآن، در پاره ای از مسائل موحد بود، او به خدای یکتا (در برابر ثنویت مجوسی و تثلیث مسیحیت) که خالق جهان و مدبر آن است، معتقد بود و از نظر توحید ذاتی (خدا یکی است و برای او نظیر و مانندی نیست) و توحید در خالقیت و تدبیر (خدای خالق جهان و گرداننده ی آن، یکی است) شک و تردیدی نداشت و اگر در این میان افراد انگشت شماری در این مراحل گام فراتر نهاده و دچار شرک شده بودند، مقیاس افکار عفمومی نبود. شرک عرب جاهلی غالباً «عبادت» خلاصه می شد و در این قسمت به منحط ترین درجه رسیده بودند و شدید ترین مبارزه ی قرآن با آنها، مربوط به این نوع شرک است.

انکار معاد
مشرکان با شنیدن حیات مجدد و رسیدگی به اعمال و افعال انسان درسرای دیگر، مو بر بدنشان راست می شد و به شدت از آن رنج می بردند و این عکس العمل صد در صد یک امر طبیعی بود؛ زیرا هر گاه به گروهی که به زندگی بدون حساب و کتاب عادت دارند، گفته شود که تمام کردار شما زیر سؤال خواهد داشت، طبعا ً به خود می لرزند و برای کاهش فشار وجدان، گوینده را به جنون و دیوانگی، دروغ بستن و افترا گویی به خدا، متهم می سازند؛ آیاتی که در آن، سخنان مشرکان درباره ی معاد وارد شده است که حتی بخش کمی نیز از آن در اینجا نقل گردد، ولی به نقل یک آیه اکتفا می ورزیم: " " وَ قَالَ الَّذِینَ كَفَرُواْ هَلْ نَدُلُّكمُ ْ عَلىَ رَجُلٍ یُنَبِّئُكُمْ إِذَا مُزِّقْتُمْ كلُ َّ مُمَزَّقٍ إِنَّكُمْ لَفِى خَلْقٍ جَدِیدٍ؛ و كسانى كه كافر شدند، گفتند: آیا مردى را به شما نشان دهیم كه شما را خبر مى دهد كه چون كاملا متلاشى شدید، قطعا آفرینشى جدید خواهید یافت؟" (سبأ / 7)


ادامه مطلب


نوع مطلب : ++ پروژه جاهلیت مدرن، پروژه ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عمار فاطمی
جمعه 28 تیر 1392
صراط تلویزیون من وتو که پیش از این بارها سعی داشت در قالب برنامه های مستند به تطهیر خانواده منحوس پهلوی بپردازد این بار نیز در تلاشی دیگر برنامه ای با عنوان "رضا شاه" تهیه و تولید کرده است. مستند "رضا پهلوی" قرار است بزودی از شبکه من وتو پخش شود؛ این برنامه به شرح ماجراهای دوران رضا پهلوی می پردازد.
 
آنچنان که گفته شد تلویزیون من وتو تا به حال چندین برنامه در حمایت از خاندان پهلوی ساخته است، مستند "از تهران تا قاهره" که مورد استقبال بسیاری از سلطنت طلبان قرار گرفت نمونه دیگری از تلاش دست اندرکاران من تو در حمایت از پهلوی ها بود؛ آنچه که مشخص است تبلیغ مجریان من وتو در فضای مجازی برای تماشای برنامه مزبور است، این در حالی است که در حالت عادی مجریان شبکه من وتو برای دیگر برنامه های شبکه اقدام به تبلیغ در صفحه شخصی خود نمی کنند.ادامه مطلب


نوع مطلب : ++شبکه های ماهواره ای، 9 مبانی جنگ نرم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عمار فاطمی
جمعه 28 تیر 1392


( کل صفحات : 13 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای غرب در نگاه شرق محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic