تبلیغات
غرب در نگاه شرق - ماهواره ، خوب یا بد ؟ (حتما بخونید و بعدش قضاوت بکنین)
غرب در نگاه شرق
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آشنایی با غرب,جنگ نرم,سلطه جهانی و صهیونیست

مدیر وبلاگ : رهرو راستی
نظرسنجی
امکانات و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید ؟


جوامع بشری مملو است از پدیده‌هایی كه اگر با فرهنگ دینی و ملی ما تنافی نداشته باشند لااقل تناسبی ندارند، پدیده‌هایی كه هر یك به انحای مختلف دنبال تحمیل باورها و خواسته‌های خود بر اركان زندگی اجتماعی جامعه ما دارند. 
شبكه‌های ماهواره‌ای و برنامه‌های تولیدی آن از این قبیل پدیده‌ها هستند كه در تیررس شلیك  آنها قرار گرفتن، به راحتی و با ارزان‌ترین قیمت در شهر و روستای ما قابل تحقق است.

ماهواره از ابزارهای بسیار برنده دشمن در تهاجم فرهنگی است كه این روزها در اندرونی بسیاری از خانه‌ها جا خوش كرده است. این ابزار برنده تشبیه شده به چاقو بیشتر از آنكه منفعتش اسباب آسایش باشد، شعله‌هایش به خرمن آرامش كانون گرم خانواده سنتی و مذهبی ایرانی افتاده است.
یكی از دغدغه‌های اساسی امروز بسیاری از خانواده‌ها تهاجمی است كه از ناحیه شبكه‌های ماهواره‌ای شكل گرفته و بدون تردید یكی از اهداف اصلی شبكه‌های ماهواره‌ای خانواده‌ها هستند. اگر چه این تهاجم مساله جدیدی نیست اما امروز به جهت فراگیری بیشتر آن نسبت به گذشته، این مساله شكل جدی‌تری به خود گرفته است.

رادیو معارف در برنامه زنده «پرسمان خانواده» با تمركز بر دو محور بررسی ریشه‌های تمایل برخی از خانواده‌ها به شبكه‌های ماهواره‌ای و چگونگی حل این ریشه‌ها با كارشناسی استاد حجت الاسلام محسن عباسی ولدی گامی در جهت مبارزه با این پدیده برداشته است.
با بازنشر مكتوب و صوتی سخنان كارشناس این برنامه كه با بیان مصادیقی به آثار بسیار مخرب استفاده از شبكه‌های ماهواره‌ای اشاره داشته است، گامی در جهت آگاهی بخشی نسبت به آسیب‌های بنیان كن خانواده ایرانی به واسطه این پدیده اجتماعی برداشته شده.

چاقویی كه فعلا مشغول بریدن دست و پا و سر است!
می‌گویند ماهواره یك وسیله‌ای است كه هم می‌توان از آن استفاده درست كرد و هم نادرست؛ اگر بر فرض هم بتوان از ماهواره در عالم امكان استفاده خوبی هم كرد ولی آن چیزی كه در عالم واقع در حال تحقق است، غیر از این است و مانند چاقویی است كه فعلا در حال بریدن دست و پا و سر  است.
اگر الان اما ماهواره را یك عنصر دو منظوره حساب كنیم به نظر می رسد مقداری نگاه ساده‌اندیشانه به ماهواره داشته‌ایم. اینكه چرا باید به موضوع ماهواره به طور مفصل پرداخت شود آن هم در قشر مذهبی نیاز به توضیح دارد.
مخاطبان ما یا در دام ماهواره گرفتار هستند یا نیستند، اگر هستند كه باید آگاه شوند، تا از دام این توطئه و تهاجم رها شوند. کسانی هم گرفتار نیستند باید آگاه شوند؛ آن هم به دو دلیل: اول آن که ما هیچ گاه نباید از ناحیۀ دشمن احساس امنیت کنیم و خیالمان آسوده باشد و فكر نكنیم كه دشمن دور ما را یك خط قرمز كشیده است و كاری به ما ندارد، درست است كه دشمن از آن حكمتی كه در فضای دینی وجود دارد برخوردار نیست اما وسوسه‌های شیطانی در دشمن موج می زند و به همین دلیل در دام وسوسه های شیطان افتادند مختص به كسانی نیست كه بالكل از فضای دینی دور هستند بلكه شیطان ابزارهای خاص خودش را دارد. گاهی به جهت اعتماد بیش از اندازه به خودمان و به جهت ناآگاهی از دسیسه‌ها می‌بینیم که دشمن از غفلت ما استفاده کرده و خدای ناکرده ضربه‌ای کاری به ما وارد کرد. 
 
 
نكته دوم آن است كه ما الان در جنگ نرم هستبم. مشغول مبارزه در جبهه تهاجم فرهنگی هستیم. ما به عنوان کسانی که درد دین داریم و دل در گرو دین داریم، به عنوان یك سرباز در جبهۀ فرهنگی باید با دام‌ها و دسیسه‌های دشمن آشنا باشیم. بدانیم تا خودمان در مقابل کسانی که در دام این جرثومۀ فساد گرفتار شده‌اند به اندازه توان كمك كنیم. سرباز جبهۀ فرهنگی مگر می‌تواند بدون آگاهی نسبت به نقشۀ دشمن کاری از پیش ببرد؟
اولین كاری كه باید كرد ریشه یابی است و باید به دلایل خرید ماهواره در خانواده ها دقت كرد  و نمی‌توانیم تمام دلیل‌ها را به بی قیدی خانواده بگذاریم. مطمئنا دلایل مختلفی دارد كه باید به آن پرداخته شود.
 دلایل خرید ماهواره
اولین دلیل در بحث گرایش به ماهواره ناآگاهی است. بسیاری از افراد دربارۀ برنامه‌های ماهواره‌ای بسیار ساده اندیشانه قضاوت می‌کنند. این افراد به جهت ناآگاهی از اهداف پشت پردۀ این شبکه‌ها اعتماد ساده لوحانه‌ای به آن دارند.
راه درمان این مسئله آگاهی بخشی است. آگاهی بخشی باید در سه بعد انجام شود. 
اول، آگاهی بخشی نسبت به متولیان پشت پرده این رسانه‌ها، متاسفانه برخی این متولیان آدم‌های دلسوزی می‌دانند كه دلشان به حال اوقات فراقت ما سوخته است و حالا آمده اند شبكه های ماهواره‌ای فارسی زبان را دایر كردند تا ما تو اوقات فراقت حوصله‌مان سر نرود و افسردگی نگیریم! باید ببینیم این افراد چه كسانی هستند كه دارند برای ما برنامه ریزی می كنند. این نكته بسیار مهمی است. 
دوم، آگاهی بخشی در بعد اهداف این رسانه‌هاست. واقعا اینها دنبال چه چیزی هستند كه این قدر هزینه می‌كنند و این قدر خرج می كنند برای اینكه یك شبكه فارسی زبان راه انداخته و یا شبكه‌های دیگری كه ما بتوانیم از آنها استفاده كنیم. 
سوم، آگاهی بخشی در بعد شیوه‌ها‌ است، اینها با چه شیوه‌هایی آمده اند و در خانه‌های ما جا گرفته‌‌اند. ما چشم باز كردیم و دیدیم در بعضی از خانه‌ها آنتن‌های ماهواره قرار گرفته است، چه اتفاقی افتاد كه اینها توانستند خودشان را در خانه‌های ما جا داده و بعضی از ما را هم پای برنامه‌های خودشان نگه دارند.
 
متولیان شبکه‌های ماهواره‌ای چه کسانی هستند؟
درباره آگاهی بخشی در بعد متولیان باید گفت كه آشنایی با متولیان شبکه‌های ماهواره‌ای می‌تواند هشدار دربارۀ این شبکه‌ها را تأثیرگذارتر کند.
در حال حاضر بیشترین شبکه‌های ماهواره‌ای دنیا از کشور آمریکا مدیریت می‌شوند. 90 درصد رسانه‌های آمریكایی هم دست صهیونیست‌ها است و اغلب برنامه‌های ماهواره‌ای در شبكه‌های فارسی زبان هم توسط صهیونیست‌ها دارد اداره می‌‌شود. 
با این آمار باید گفت كه تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل! صهیونیست یك دشمن اصلی در دنیا برای خودش می‌شناسد و آن هم شیعه است. و در برخورد با شیعه یك كشور را می شناسد كه اصلی ترین مانع او در راه رسیدن به اهداف جهانخوارنه اش است و آن كشور هم ایران است.
اینكه صهیونیست برای ما شبكه فارسی زبان با گرایش خانوادگی برای ما می‌سازد كه صبح تا شب برای ما فیلم وسریال پخش می‌كند باید ما را به هوش آورد كه چه اتفاقی دارد می‌افتد.
به صورت رسمی اعلام كردند كه ما برای اینكه بتوانیم با جمهوری اسلامی ایران مبارزه كنیم باید با ابزار رسانه به سراغ ایران رویم چون ابزار نظامی كارساز نیست.
حالا باید درباره اهداف شبكه‌های ماهواره‌ای با گرایش خانواده سخن بگوییم.
 
جالب است كه برخی از شبكه‌هایی كه الان در حال تاسیس است فقط و فقط برای خانواده است. یعنی ابتدا تا انتها تنها خانواده و زن را نشانه گرفتند. مثلا به مباحث سیاسی نمی‌پردازند و كاری به مسائل سیاسی و اقتصادی ندارند. اصلا برخی از این شبكه‌ها مجری ندارند و پشت سر هم سریال پخش می شود. صددرصد سریال‌ها هم خانوادگی است برای محقق كردن اهداف غرب.
غرب برای تحقق دهکدۀ جهانی که کدخدای آن خودش باشد، یک مانع بسیار بزرگ می‌بیند و آن هم اسلام است. مبانی دینی با مبانی غربی در تعارض است و کسی که پای‌بند مبانی دینی است، نمی‌تواند در مسیر اهداف تمدن غربی گام بردارد. مدت‌ها است که غرب به این نتیجه رسیده که باید به هر نحو ممکن این مانع را از سر راه خود بردارد.
او برای مبارزه با این مانع کارهای مختلفی را انجام داده و می‌دهد که خود بحث مفصلی است؛ اما یکی از اصلی‌ترین راه‌کارهای غرب برای رسیدن به این هدف، فاسد کردن مسلمانان است. آن‌ها معتقدند اگر ما بتوانیم جوان مسلمان را، به ورطۀ فساد بکشانیم، به صورت غیرقابل تصوری توانسته‌ایم این مانع بزرگ را از سر راه خود برداریم. در این میان توجه ویژه‌ای به بحث خانواده کرده‌اند؛ چرا كه دیده‌اند بافت سنتی و دینی یك خانواده شیعی یك مانع بسیار بزرگ در سر به فساد كشاندن جوانان است به همین دلیل به این نتیجه رسیدند كه ما اگر بتوانیم فساد را به متن خانواده ایرانی بكشانیم و توسط خود خانواده به این هدف برسیم كارمان چندین برابر آسوه‌تر می‌شود.
برای رسیدن به این هدف باید یك برنامه‌ای را طراحی كنیم برای رساندن پای شبكه های ماهواره ای به داخل خانه ها برای این كار هم شبكه‌هایی را تاسیس كردند كه سریال‌ها و فیلم‌های جذاب و دنباله دار است و با یك فریب كاری هایی زمینه را برای قبولاندن خود در خانواده‌هایی هم كه تا اندازه‌ای تقیدات اخلاقی دارند فراهم كنند. 
یکی از اصلی‌ترین اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای فروپاشی کانون خانواده است. اگر بخواهیم اندکی جزئی‌تر از این سخن بگوییم باید گفت که برخی از اهداف اصلی این شبکه‌ها عبارت است از:

1. ایجاد خانواده‌های بی‌قید در برابر خانواده‌های سنتی
خانواده‌های مورد نظر این شبکه‌ها نباید در بند قواعد سنتی خانواده باشند؛ به ویژه سنت‌هایی که ریشۀ دینی دارد. به عنوان مثال خوب است به چند مثال اشاره کنم.
این که در خانواده‌ای پوشش مادر و خواهر در مقابل فرزندان پسر خود حساب شده باشد، مطلوب است. واقعاً نباید به این بهانه که مادر و خواهر از محارم هستند، در مقابل پسر خانواده هر طور که می‌خواهند بگردند. اگر غرب بتواند در محیط خانه تعریف خودساخته‌ای از عفاف ارائه دهد، می‌تواند سد عفاف را در محیط جامعه هم به راحتی بشکند. به این معنا كه اگر بتواند به مادر و دختر خانواده بقبولاند كه پسرت باید یك پوشش متفاوتی از پسر همسایه داشته باشد، اگر بتواند این محدودیت را بردارد، یك رابطه نزدیكی را بین محارم می‌تواند در خانواده تولید كند كه نتیجه آن در بیرون خانواده مشخص می شود. یعنی غرب توانسته با رسانه مادر و خواهر را در خانواده زمینه تحریك پذیری پسر خانواده قرار دهد كه ما در مشاوره‌ها با این موضوع درگیر هستیم. 
روشن است كه منظور ما از پوشیده بودن، چادر و روسری و مقنعه سر كردن نیست، بلكه باید یك حدی را باید رعایت كنند كه برای شنوندگان روشن است.
پسر خانواده به ما می گوید به خاطر پوششی كه در خانه مادر یا خواهرم در مقابل من دارد، ذهن آرامی ندارم و جزو عوامل تحریك من شدند. وقتی وارد خانواده می‌شویم برای بررسی این موضوع، می بینیم تا 5 – 6 سال پیش اینطور نبود.
مادر یا خواهر این خانواده به ما می‌گوید این پسر در هنگام ورود به خانه یا خارج شدن از آن یا در هنگام خواب رفتاری از خود بروز می دهد كه من احساس می‌كنم كه قصد و نیت سو‌ءی دارد. وقتی ریشه‌یابی می‌كنیم می‌بینیم كه در بسیاری از این خانواده‌ها از وقتی كه شبكه‌های ماهواره‌ای آمده و پوشش‌های خانوادگی را به نمایش گذاشتند و مادر و دختر در مقابل پدر و پسر  در خانه پوشش‌های نامناسبی داشته و آرام آرام قبح پوشش نامتعارف دختر و مادر در برابر پسر خانواده ریخته شده است و دیگر زشت نمی‌بیند و به همین دلیل دیوار و سد شكسته شده است.
ارتباط دختر و پسر در محیط فامیل باید یك ارتباط حساب شده ای باشد. ما نامحرم و نامحرم‌تر نداریم اما در این سریال‌ها به اسم میهمانی‌های شب‌نشینی بین فامیل نامحرم ارتباط‌هایی در حال برقرار شدن است كه نمایش مكرر آن باعث شكسته شدن قبح آن می‌شود.
در خانواده‌های سنتی پدر و مادر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. جایگاه ویژۀ پدر و مادر به صورت طبیعی مانع بسیاری از انحرافات است. وقتی فرزند در تصمیم‌های خود به نظر پدر و مادر هم توجه می‌کند و در کارهایی که می‌خواهد انجام دهد از والدین خود اجازه می‌گیرد و در یک کلام خودسر نیست، راه برای تن دادن به کارهایی که نهاد خانواده را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد تنگ می‌شود؛ اما در شبکه‌های ماهواره‌ای یکی از اصلی‌ترین کارها خارج کردن پدر و مادر از محوریت خانواده و معرفی آن‌ها در اندازۀ زمینه‌ساز تولد است؛ یعنی پدر و مادر کسانی هستند که به جهت قانون طبیعت زمینه‌ساز تولد فرزند هستند و باز هم به جهت همین قانون طبیعت باید تا مدتی که فرزند توانایی مراقبت از خویش و پاسخ به نیازهای روزمرۀ خود را ندارد، از او مراقبت کنند اما وقتی که فرزند از آب و گل درآمد، پدر در حد یک کارگر برای تأمین مخارج و مادر هم در حد یک خادم برای انجام وظایفی مانند آشپزی و رخت شستن و اتو کشیدن و ... پایین می‌آید. در این خانواده پدر و مادر نقشی در تربیت فرزند خود ایفا نمی‌کنند. دیگر راضی نگه داشتن والدین هم از دغدغه‌های فرزند مدرن نیست، این دغدغه برای انسان‌های عقب افتاده‌ای است که نمی‌خواهند تغییر زمانه را بپذیرند؛ این موارد همه به دنبال آن است كه آن مولفه‌های خانواده دینی را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
بدون اینكه حساسیت خاصی ایجاد كنند باورهای ما را قله به قله فتح می كنند. خانواده بی قید را در مقابل خانواده دینی و سنتی علم می‌كنند اگر خانواده از حالت مقید بودن و دینی خود بیرون آمد آن جامعه محكوم به فناست كما اینكه در غرب این اتفاق در حال افتادن است.
من برای معرفی این شبكه‌‌های ماهواره‌ای كلمه درخوری را پیدا نكردم،‌اینكه بگویم خیلی بی‌رحم و دژخیم‌اند و بویی از انسانیت نبرده اند. نمی‌توانیم به همین اندازه اكتفا كنیم كه شبكه‌های ماهواره‌ای تنها دنبال غیر متعارف كردن پوشش هستند، ای كاش در همین اندازه باقی می‌ماند. غرب اینها را مقدمه ورود به برخی از مسائل می داند یكی از آنها این است. 
 

 
2. ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن و شوهر به یکدیگر
غرب به این نتیجه رسیده است كه تا وقتی زن به شوهر در خانواده سنتی وفادار است و برعكس و روابط در محدوده خانواده منحصر می شود نمی تواند خانواده سنتی را از هم بپاشاند به همین دلیل یكی از اصلی ترین شگردها و دسیسه‌های آنها برای به هم ریختن خانواده سنتی ترویج خیانت زن و شوهر به هم دیگر و عادی جلوه دادن اینها به ویژه خیانت زن به شوهر؛ مخصوصا اگر زن متوجه شد شوهرش به او خیانت كرده است یك حق مسلم و طبیعی اوست كه او هم به شوهر خیانت كرده و انتقام بگیرد و این یك حق طبعی است. به شدت در سریال‌های‌شان تبلیغ این موضوع را می‌كنند تا آنجا كه می‌بینید موضوع یك سریال همین است. تا آنجا كه بعد از فهمیدن این خیانت‌ها به راحتی هم با هم زندگی می كنند. دنبال عادی جلوه دادن آن هستند.
 
اگر یك زنی در محدوده ارتباطات خود آن قید وفاداری را كنار زد دیگر نمی تواند یك همسر خوبی باشد و نه می تواند مادر خوبی باشد. در این صورت خانواده‌ای به وجود نمی‌آید. ستون خیمه خانواده سنتی مادر است. تجربه شده كه در بسیاری از موارد پدر خانواده وقتی بی قید بوده است، آن خیمه خانواده برپا مانده است،‌مادر با آن ایثار و فداكاری و عفاق و از خودگذشتگی خیمه خانواده را نگه داشته است. ولی چند خانواده سراغ دارید كه مادر فاسد شده اما خیمه خانواده برپا مانده است؟ آنها این ستون خیمه را نشانه گرفته و به شدت هم با گرایشات فیمینتستی برایش برنامه ریزی كرده اند.
چند وقت پیش با یك خانمی كه دچار همین مشكلات شده بود صحبت می‌كردم، خیلی برایم این ریشه‌یابی تكان دهنده بود. وقتی از او پرسیدم چرا به اینجا رسیدی آیا با همسرت مشكل نداشتی، گفت نه؛ پرسیدم دوستت داشت، گفت بله، زیر یك سال بود كه ازدواج كرده بود. گفت از وقتی كه همسرم این آنتن ماهواره را به خانه آورد و من شبكه فلان را دیدم، آرام آرام حس كردم كه انگیزه‌ای برای تقید به همسر خودم ندارم. چه دلیل دارد كه من فقط با همسر خودم ارتباط داشته باشم؟! وقتی اولین زمینه برای اولین ارتباط برای من فراهم شد حس كردم كه كار اشتباهی نمی‌كنم. یك كار عادی است. اصلی ترین اهرم اینجا این است كه آنها بتوانند قبح را بشكنند.
اما در یك مرحله فراتر و بالاتری اینها به این هم راضی نیستند و همین قدر سر بسته بگویم كه یكی از قله‌های اصلی كه اینها برای فروپاشی و تكه تكه كردن خانواده‌های مذهبی و سنتی، این هست كه ارتباط‌ها را حتی در اندازه خانواده‌ هم عادی جلوه دهند. اشكالی ندارد كه اعضای خانواده هم با هم ارتباط آن چنانی داشته باشند. 
این قله یكی از قله های اصلی است كه اینها نشانه گرفته‌اند، همان اتفاقی كه در غرب خودشان اتفاق افتاد. 
الان در غرب خواهر از ناحیه برادر و دختر از ناحیه پدر  در محیط خانواده امنیت ندارد، یعنی امن ترین جا برایش نا امن ترین جا شده است كه هر از گاهی خبرهایش منتشر می شود.
خانواده‌های سنتی ما كه چندان هم تقید به مذهب ندارند، فقط به باورهای سنتی و اخلاقی خود پایبند هستند، نماز نمی‌خواند، روزه نمی‌گیرد، حج به او واجب شده است، نمی رود، خمس و زكات هم نمی‌دهد اما از اینكه همسرش با یك مرد دیگر ارتباط داشته باشد به شدت غیرت دارد.
او اینجا ها را هم نشانه گرفته است، یعنی باورهایی كه حتی كسانی تقیدات دینی ندارند اما به آن پایبندند.

3. عادی جلوه دادن ارتباط دختر و پسر پیش از ازدواج تا حد باردار شدن
در شبكه‌های ماهواره‌ای ارتباط بین دختر و پسر در هر شكل، سن و نیتی و تا هرجایی عادی جلوه داده می‌شود. دغدغه‌های ارتباط بین دختر و پسر باید گرفته شود. اگر دختر و پسر قبل از ازدواج با هم ارتباط داشته باشند در هر سطح وسنی،‌اینها نمی‌توانند خانواده‌هایی موفقی را تشكیل دهند. 
یكی از كارهای آنها این است كه بتوانند خانواده‌های موجود را به هم بزنند و اجازه ایجاد خانواده‌های سنتی و پایبند و مذهبی را ندهند این كار بعدی یك كار كاملا پیشگیرانه از نگاه آنهاست. دختر اگر قبل از ازدواج ارتباط برقرار كرد و این ارتباط برایش عادی شد بعد از ازدواج هم معلوم نیست چقدر پایبند باشد.
این وسط دو نگرانی برای دختران وجود دارد. اولا دختر یك خانواده سنتی به شدت به عصمت دخترانه خود حساس است، پس نباید در ارتباطات عصمت دخترانه خود را از دست دهد. به شدت در شبكه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌كنند كه این یك باور عصر  قجری است و این هیچ مشكلی ندارد. 
ثانیا، دغدغه دیگر دختران بارداری است،‌ كه این را هم با ترویج سقط جنین به شدت قبحش را می‌شكنند. در سریال‌ها نمایش می‌دهند و تكرار می‌كنند كه حالا دختری باردار شد، اشكالی ندارد! كاملا به طور عادی، طبیعی و پزشكی بنا بر اقتضای زمانه رفتار كرده و سقط جنین می‌كند.

4. هویت زدایی از مفهوم خانواده
تیر خلاصی كه اینها می‌خواهند بزنند، تیر خلاص از هویت خانواده است. اصلا خانواده یعنی چی؟ چرا با ازدواج برای خودتان مسئولیت درست می‌كنید؟ شما نیاز به جنس مخالف دارید یك زندگی خارج از چارچوب ازدواج برای خودتان فراهم كنید، چرا ازدواج می‌كنید. مرد مسئولیت زن و خانواده را به دوش بكشد و هر دو مسئولیت مضاعفی را بخواهند تحمل كنند،‌ خب به جای آن زندگی با دیگران به جای ازدواج؛ به طور كل خانواده‌ای وجود نداشته باشد. 
الان در غرب تعداد زندگی‌های غیر رسمی كه تحت عنوان ازدواج نبوده است به شدت رو به افزایش است. این دو تا باهم زندگی می‌كنند بدون اینكه تعهدات قانونی در برابر یكدیگر داشته باشند. به همین دلیل آمار فرزندان نامشروع هم در بعضی از كشورها به شدت بالاست، در برخی از كشورهای اروپایی تا 33 – 34 درصد است. یعنی از هر سه فرزند یكی نامشروع است. چرا كه در غرب مفهوم خانواده در حال از دست دادن معنای خود است. 
این اتفاق در شبكه‌های ماهواره‌ای در حال تولید است، و همان بن بستی كه خودشان در مسئله خانواده به آن رسیده‌اند دارند برای ما نسخه‌اش را تجویز می‌كنند كه این دیگر تیر خلاصی است كه به مفهوم خانواده می زنند.
ما اگر نخواهیم از این ناآگاهی و خواب غفلت بیرون بیاییم،‌ شاید نتوانیم باور كنیم كه این همه برنامه‌های عجیب و غریب كه برای ما ریخته اند، باید دربرابرش كاری انجام دهیم.


نوع مطلب : ++دروغ، 9 مبانی جنگ نرم، ++فیلم، ++شبکه های ماهواره ای، 
برچسب ها : ماهواره، تهاجم فرهنگی، روابط نامشروع، سست کردن بنیان خانواده، خیانت زن به شوهر، ارتباط بین دختر و پسر، هویت زدایی،
لینک های مرتبط :
رهرو راستی
یکشنبه 24 شهریور 1392
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:55 ق.ظ
Everything posted was actually very logical.
But, think about this, what if you added a little content?
I ain't saying your content isn't solid., but what if you added a
post title that grabbed people's attention? I mean غرب
در نگاه شرق - ماهواره ، خوب یا بد ؟ (حتما بخونید و
بعدش قضاوت بکنین) is kinda vanilla. You ought to peek at Yahoo's home page
and note how they write news headlines to grab viewers to open the links.
You might add a video or a pic or two to get people excited about everything've written. In my opinion, it could bring your posts a little livelier.
جمعه 13 مرداد 1396 09:56 ب.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.

Look advanced to far added agreeable from you!

By the way, how could we communicate?
سه شنبه 29 فروردین 1396 11:52 ق.ظ
Hello, i feel that i noticed you visited my blog thus i got here to
return the want?.I'm attempting to in finding things to enhance my website!I guess its good enough to use some of your ideas!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای غرب در نگاه شرق محفوظ است