تبلیغات
غرب در نگاه شرق - مراد از«مغضوب علیهم»در قرآن کیست؟ویژگیهای قوم یهود در قرآن
غرب در نگاه شرق
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آشنایی با غرب,جنگ نرم,سلطه جهانی و صهیونیست

مدیر وبلاگ : رهرو راستی
نظرسنجی
امکانات و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید ؟

«مسأله یهود»در دنیای امروز، خصوصا به شکلی که در آمریکا و اسراییل جلوه گر شده، مسأله تازه‏ای نیست و سوابق دیرینه‏ای دارد. شکی نیست که این مسأله در دوران ما ابعاد بسیار وسیعی یافته و به اشکال بی سابقه و متنوّعی ظاهر شده است، امّا ریشه‏ها و علل بروز آن در تصویری که قرآن کریم از قوم یهود ارائه می‏دهد قابل‏ جستجوست.

بسیاری از خصایص و ویژگیهایی که قرآن کریم به قوم یهود نسبت‏ می‏دهد در جهان امروز به صورت مکاتب گوناگون فکری، فلسفی، سیاسی و اقتصادی در آمده و در قالب نظامهای حکومتی و نهادها و سازمانهای ملّی و بین المللی استقرار یافته است.

شرایع الهی و تعالیم انبیاء علیهم السلام در دوران‏ کنونی یا مسخ و تحریف شده و یا بکلّی نفی و تکذیب گردیده است و دنیا پرستی و مادیگرایی، در اشکال مختلف سیانتیسم،کاپیتالیسم، سوسیالیسم، اومانیسم، لیبرالیسم و هزاران ایسم دیگر، جایگزین آن شده است.

نظام فاسد سرمایه‏داری‏ با استفاده از مؤسسات بانکی و تراستهای عظیم بین المللی، کنترل شریانهای‏ اقتصادی و به تبع آن نظامهای سیاسی و حکومتی را در کشورهای مختلف به‏ دست گرفته و جهان را به سوی مقاصد استکباری خود سوق می‏دهد.

جنگ و صلح، شکوفایی اقتصادی و صنعتی، فقر و قحطی و عقب ماندگی، تحولات سیاسی‏ و اجتماعی و جریانهای فرهنگی و هنری، رسانه‏های ارتباطی و خبری و افکار عمومی و غیره؛ همه و همه به شکلی با این شبکه جهانی مرتبط بوده و از آن تأثیر می‏پذیرد.

اسلام، یگانه حقیقت زنده و پویای جهان، آماج کینه‏ها و خصومتها قرار گرفته و روزی نیست که خون پاک مسلمانان به تیغ دشمنان دین خدا، بر خاک‏ جاری نشود. از پس سیمای کنونی جهان، خطوط اصلی چهره یهود را آن گونه که‏ قرآن کریم ترسیم نموده می‏توان دید، حتّی اگر نقاب حقوق بشر و نظم نوین‏ جهانی را بر چهره داشته باشد.(آوینی،سید محمد؛از مقدمه ترجمه کتاب«یهود بین الملل»).

شاید برای عده‏ای شگفت باشد که در قرآن به آداب و اوصاف و اعمال به طور خلاصه‏ سرگذشته «یهود» یا «بنی اسرائیل» به نسبت بیش از دیگر اقوام و امتها اشاره شده است.

راستی! چرا خداوند متعال در قرآن کریم برای هدایت و عبرت خلق، بیش از همه اقوام و امتها، به اوصاف و شیوه‏های رفتاری یهود اشاره فرموده و از آنها مثال آورده است؟ اوصاف و شیوه‏های رفتاری یهود چگونه بود که این همه درباره آن تذکر داده شده است؟ مهمتر از همه علت و منشاء اصلی و باطنی اوصاف و اعمال بنی اسرائیل چیست و چه بوده است؟

مرحوم علامه طباطبایی درباره علت کثرت اشاره به یهود و بنی اسرائیل در قرآن نوشته است: بنی اسرائیل از تمام امتها لجوج‏تر و کینه‏توزتر بودند و در برابر حق، سرکشی‏ بیشتری داشتند؛ چنانکه کفار عرب که پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله مبتلا به آنها بود، نیز چنین اوصافی را دارا بودند.

خصایص و ویژگیهای قوم یهود -آنچنان که قرآن اشاره کرد- در ردیف بدترین و زشت‏ترین ‏رفتار و صفاتی است که ممکن است انسان یا قومی در زندگی دنیایی خویش داشته باشد.

همچنین «نام حضرت موسی بیش از دیگر انبیاء الهی در 166 جای قرآن ذکر شده که در 36 سوره قرآن به گوشه‏هایی‏ از داستانهای آن حضرت به طور اجمال یا تفصیل اشاره شده است.»

ابراز علاقه و گرایش به بت پرستی، به عنوان ویژگی بارز یهود در قرآن بیان شده است. به موسی گفتند: ای موسی، معبودی مانند معبودهای اینان(این بت پرستان) برای‏درست کن.

عصیان و سرپیچی در مقابل پیامبران و دستورات الهی، رفتار بسیار ناپسند و مذمومی است‏ که به اعتقاد مفسرین و دانشمندان معارف دینی مختص قوم یهود است. داستان‏ «گاو بنی اسرائیل» در قرآن نمونه بسیار روشن و آشکاری است که این گفته را تأیید می‏کند.

نکته حائز اهمیت و بسیار حیرت انگیز در این آیات، نه فقط قصه گاو بنی اسرائیل و معجزه‏ الهی مبنی بر زنده کردن مقتول و مشخص کردن قاتل یهودی و نیز سرکشی و لجبازی و ناسازگاری‏ بنی اسرائیل در مقابل عوامل الهی، بلکه بیش از همه سختسری و سنگدلی و قصاوت قلبی یهود است که در قرآن با صریح‏ترین بیان و عبارت در آیه 74 سوره بقره آمده است:

پس‏[از دیدن این معجزه بزرگ نیز] سخت دل شدید که دلهایتان چون سنگ‏ بلکه سخت تر از آن شد. زیرا بسا سنگهایی است که می‏شکافد و نهرهایی از آن‏ جاری می‏شود و بعضی سنگها می‏شکافد و آب از آن بیرون می‏ریزد و بعضی از آنها از ترس خدا فرو می‏ریزد و خدا از آنچه انجام می‏دهید غافل نیست.

مرحوم علامه طباطبایی در تفسیر این آیه شریفه نوشته‏اند:

«قسوة» به معنی سختی دل است. «او» در اینجا به معنی «بل» می‏باشد یعنی دلهای‏ شما سخت شد مانند سنگ بلکه سخت‏تر؛ و اینکه گفتیم «او» در اینجا به معنی‏ «بل» است از این نظر است که جز این معنی منطبق بر مورد آیه نیست. زیرا خداوند مقایسه‏ای میان دل آنها و سنگ کرده و فرمود: سنگ با آن همه‏ سختی که ضرب المثل است بعضا می‏شکافد و آب با آن همه نرمی که در جهت‏ نرمی ضرب المثل است، از آن بیرون می‏ریزد، ولی دلهای آنها آنقدر سخت است‏ که حالتی مناسب با حق و مطلب حقی در خور کمال واقعی از آن حاصل‏ نمی‏گردد؛ تکذیب رسالت انبیاء و حتی کشتن پیغمبران الهی از دیگر افعال و ویژگیهای مذموم یهود است که در آیات متعددی به آنها اشاره شده است.

مرحوم علامه طباطبایی در این باره نوشته‏اند:

کشتن انبیاء که کشتن بغیر حق است و کشتن کسانی که دعوت به عدالت و نهی از ظلم و ستم نمودند، تمام اینها خود عادت جاریه و سیره مستمره اهل کتاب بوده‏ است؛ چنانچه تاریخ یهود شاهد روشنی بر این مطلب می‏باشد. آنان افراد زیاد و عده بسیاری از انبیاء خود را کشتند و مردان نیکوکاری را که امر به معروف و نهی‏ از منکر می‏کردند بقتل رسانیدند.

دنیاگرایی و دلبستگی مفرط و شدید به دنیا و مطامع دنیوی و عدم اعتقاد و توجه به سرای‏ آخرت و روز قیامت، دیگر ویژگی اختصاصی و لاینفک «یهود» شمرده شده است؛ بطوری که در این زمینه نوشته‏اند: یهود به جهان پس از مرگ معتقد نیست و پاداش و کیفر را منحصر به زندگی‏ دنیا می‏داند.

بر اساس همین عقیده، یهود ثروت و لذائذ جسمی را هدف اساسی در زندگی خود می‏داند و برای‏ جمع‏آوری ثروت می‏کوشد.

البته یهودیان نه تنها موضوع دنیا پرستی و عدم توجه به آخرت را به عنوان اتهام نسبت به‏ خویش قلمداد کرده، بلکه مدعی شده‏اند که سرای آخرت مختص آنهاست. لذا خداوند متعال در پاسخ به آنها در قرآن کریم فرموده است:

بگو اگر سرای آخرت نزد خدا مخصوص شماست نه سایر مردم، اگر راستگو هستید، پس تقاضای مرگ کنید. و هرگز آرزوی مرگ نخواهند کرد، زیرا بخاطر کردار بد، عذاب سختی برای‏ خود مهیا کرده‏اند و خداوند بر همه ستمکاران آگاه است.

در قرآن کریم همچنین در این باره آمده است:

یهودیان را از همه مردم، حتی مشرکان ‏[که ایمان به قیامت ندارند] حریص‏تر بر زندگی مادی می‏یابی، هر یک از آنها دوست دارند هزار سال عمر کنند، در حالی که طول‏ عمر نمی‏تواند آنان را از عذاب دور سازد و خدا نسبت به آنچه می‏کنند بیناست.

علامه طباطبایی در تفسیر این آیه نوشته است:

دلیل روشن بر این مطلب این است که آنها[بنی اسرائیل‏]را از همه مردم‏ حریص‏تر بر زندگی دنیا می‏بینی، با اینکه یگانه حاجب و مانع از توجه به آخرت‏ همین حرص بر دنیا و دلبستگی آن است‏[...] یعنی آنها را از مشرکین هم‏ حریص‏تر به دنیا می‏یابی... آنها هرگز تمنای مرگ نخواهند کرد و سوگند یاد می‏کنم که آنها را از تمام مردم حریص‏تر بر این زندگی پست و دورکننده از آن‏ زندگی پاک و پاکیزه عالم آخرت می‏یابی؛ بلکه می‏بینی از مشرکین هم که عقیده به‏ قیامت ندارند حریص‏ترند؛ به طوری که هر کدام دوست می‏دارند طولانی‏ ترین عمر را داشته باشند، با اینکه چنین عمری نمی‏تواند آنها را از عذاب دور سازد؛ چه‏ اینکه عمر هر چه باشد بالاخره محدود است و پایان خواهد پذیرفت.

در ارتباط با دنیاگرایی افراطی یهود، همچنین در تفسیر شریف المیزان در شرح آیات 211 و212 سوره بقره آمده است:

می‏گوید: هان! این قوم بنی اسرائیل در جلو چشم شمایند؛ اینان همان مردمی‏ هستند که خدا به ایشان کتاب و آئین و پیامبری و سلطنت عطا فرمود و از ارزاق‏ خوب و پاکیزه به آنها روزی داد و بر عالمیان برتری بخشید.

 از ایشان بپرس که‏ خدا چه آیات روشنی به ایشان داد؟ و در کارشان دقت کن که آغازش از کجا بود و به کجا انجامید؟ کلمات را تحریف کردند و از جای خودش تغییر دادند و در قبال‏ خدا و کتابش، اموری را از پیش خود وضع کردند و با اینکه وظایفشان را می‏دانستند از حدود خودشان تجاوز نمودند، خدا هم به سخت‏ترین عقوبتها گرفتارشان کرد. جمعیتشان پراکنده شد؛ آقایی‏شان زوال پذیرفت، خوشبختی و سعادتشان به باد فنا رفت؛ در دنیا به خواری و گدایی افتادند و رسوایی عذاب‏ آخرتشان بسی بالاتر است.

امروز نیز یهودیان، دنیاگرایی و مطامع دنیوی خود را تحت پوشش به اصطلاح دین‏ (آئین یهود) تفسیر، توجیه و تبلیغ می‏کنند، در حالی که به اعتقاد عالمان و مفسران علوم قرآنی، یهود نه تنها به ماوراء الطبیعه و ماوراء حس و اصول وحی و معاد بی‏اعتقاد است، بلکه علت اساسی و منشاء ضلالت و انحراف «یهود»، «ماده پرستی» و «حس گرایی» بوده است.

مرحوم علامه طباطبایی در این باره نوشته است:

بنی اسرائیل معتقد به اصالت مادّه بودند. احکام مادّه را در مورد خدا نیز اجرا می‏کردند و گمان می‏کردند که خداوند نیز یک موجود مادّی است؛ منتها با این‏ تفاوت که او یک موجود قوی است که بر مادّه حکومت می‏کند، عینا مانند علل‏ مادّی که بر معلولات مادّی حکومت دارند.

چنانچه در داستانهایی که از بنی اسرائیل در قرآن نقل شده دقت کنیم و اسرار اخلاقی آنها را که در آنها منعکس شده است مورد بررسی قرار دهیم، خواهیم دید که آنها مردمی غرق در مادّیات و دلباخته لذائذ حسی این زندگی‏ صوری بوده‏اند، لذا در مقابل حقایق ماوراء حس خضوع نمی‏کردند و جز در برابر لذات و کمالات مادّی تسلیم نمی‏شدند، امروز هم عینا همان طورند؛ همین‏ روحیه است که عقل و اراده آنها را تحت انقیاد حس و مادّه قرار داده،بطوری که‏ جز آنچه این دو اجازه می‏دهند درک نمی‏کنند و اراده نمی‏نمایند.

با توجه به آنچه ذکر شد، این نتیجه به دست می‏آید که: اعتقاد به «اصالت ماده و حس» و تسلیم و انقیاد عقلی، فکری و اخلاقی در برابر این دو و بالعکس عدم اعتقاد و باور قلبی نسبت به‏ حقایق ماوراء الطبیعه و ماوراء حس، «عصاره اصول و فروع یهود است»؛ که برخی آن را «سیره و سنت یهودی» نامگذاری کرده‏اند.

بنابر این اگر بتوان این موارد و مجموعه را به عنوان «فرهنگ یهود» یا «فرهنگ بنی اسرائیلی» خلاصه و تعریف نمود؛ آنگاه ناگزیر باید ناظر و شاهد تشییع تابوت فرهنگ و تمدن حاکم بر سرزمین غرب بود. زیرا آنچه امروز به عنوان معیار، ارزش، اخلاق، فرهنگ و... بر جوامع غربی‏ حکمرانی می‏کند، دقیقا منطبق با «سنت و سیره» مذکور، یعنی«فرهنگ یهودی- اسرائیلی»است.

 امروز عواطف، احساسات و افکار عمومی در غرب تحت سیطره این فرهنگ است. تذکر این‏ موضوع اگر چه بسیار تلخ و ناگوار می‏نماید، اما واقعیتی است که نمود عینی پیدا کرده و بر عرصه‏ جهانی سایه شوم خود را گسترده است و خطر آن، جغرافیای فرهنگ و اجتماع در جهان را تهدید می‏کند. البته این مهم از نظر و دید دانشمندان و محققان بزرگ نیز پنهان نمانده، به طوری که برخی‏ نسبت به خطر فزاینده آن نیز هشدار داده‏اند.

مرحوم علامه طباطبایی در این زمینه نوشته است:

بدبختانه امروز نیز حق و حقیقت بر اثر نفوذ تمدن مادی غرب به چنین بلایی‏ مبتلا شده؛ زیرا شالوده تمدن مادی امروز غرب نیز بر دو اصل«حس» و «ماده» گذارده شده است. لذا از طرفی دلائل مربوط به ماوراء حس را نمی‏پذیرد و از طرف دیگر هیچ گونه دلیلی در موضوعاتی که متضمن لذت مادی حسی است‏ مطالبه نمی‏کند.

این موضوع، خط بطلان بر غرائز انسانیت و احکام آن کشیده و معارف عالیه و اخلاق فاضله را از میان برده و انسانیت را به نیستی تهدید کرده و اجتماع بشری را در معرض شدیدترین مفاسد قرار داده است و چندی نخواهد گذشت که آثار شوم آن همه جا را فرا خواهد گرفت.

حس گرایی و ماده پرستی در فرهنگ غرب، بویژه «فرهنگ تصویری» مغرب زمین، امروزه نمود چشمگیری دارد

نوع مطلب : 2 خر شیطان ( یهود )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عمار فاطمی
یکشنبه 23 تیر 1392
جمعه 16 آذر 1397 04:17 ق.ظ

You explained that fantastically.
prices for cialis 50mg cialis et insomni cialis 10 doctissimo we like it cialis price cialis 20 mg effectiveness cialis cuantos mg hay cialis manufacturer coupon cialis bula tarif cialis france cialis generika in deutschland kaufen
سه شنبه 13 آذر 1397 03:33 ق.ظ

Thanks a lot. I enjoy it!
buying brand cialis online cialis farmacias guadalajara generic cialis prices for cialis 50mg we like it cialis price cialis pills in singapore cialis kaufen bankberweisung free cialis bulk cialis cialis coupon
دوشنبه 12 آذر 1397 02:28 ب.ظ

Great advice. Regards!
rezeptfrei cialis apotheke generic cialis pill online how do cialis pills work generic cialis in vietnam cialis patentablauf in deutschland overnight cialis tadalafil generico cialis mexico cialis 30 day trial coupon cialis farmacias guadalajara the best choice cialis woman
یکشنبه 11 آذر 1397 02:39 ب.ظ

Many thanks! Helpful stuff!
cialis cost tadalafil 10 mg are there generic cialis cialis 100 mg 30 tablet cialis kaufen wo only now cialis 20 mg buy original cialis cialis generic cialis daily click here cialis daily uk
شنبه 10 آذر 1397 02:34 ق.ظ

Cheers! I appreciate it.
cialis daily dose generic cialis generico en mexico cialis 5mg prix click now buy cialis brand cialis generika 200 cialis coupon prices on cialis 10 mg cialis manufacturer coupon cialis patent expiration what is cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 04:09 ب.ظ

Incredible loads of very good advice!
cialis per paypa cialis pills price each cialis billig wow look it cialis mexico achat cialis en europe cialis reviews legalidad de comprar cialis weblink price cialis cialis online order cialis from india
پنجشنبه 19 مهر 1397 09:37 ب.ظ

This is nicely expressed. .
levitra prices buy levitra generic buy levitra 10mg levitra 20 mg buy levitra generic buy generic levitra buy generic levitra buy levitra generic buy levitra 10mg levitra without a doctor prescription
سه شنبه 10 مهر 1397 12:21 ب.ظ

Useful data. Thanks a lot.
cialis prices canadian cialis cialis venta a domicilio cialis side effects dangers cialis therapie non 5 mg cialis generici we choice cialis uk cialis 5 effetti collaterali cialis tablets brand cialis nl
یکشنبه 8 مهر 1397 07:37 ق.ظ

You actually revealed that very well!
cialis for sale south africa cialis generico online best generic drugs cialis legalidad de comprar cialis cialis lowest price cialis sale online tadalafil 10 mg brand cialis nl generic cialis pro generic cialis with dapoxetine
شنبه 31 شهریور 1397 09:18 ب.ظ

Wow all kinds of useful advice.
canadian pharmacy viagra canadian online pharmacy aarp recommended canadian online pharmacies good canadian online pharmacies canadianpharmacy canadian pharmacy king northwest pharmacy canada online pharmacy canadian viagra canadianpharmacy
پنجشنبه 15 شهریور 1397 08:50 ق.ظ

Very well expressed indeed! .
usa cialis online cialis tablets australia cialis ahumada tarif cialis france generic cialis 20mg tablets price cialis per pill achat cialis en suisse how do cialis pills work we like it safe cheap cialis cialis dosage recommendations
چهارشنبه 14 شهریور 1397 12:45 ق.ظ

Terrific forum posts, Kudos.
canadian prescriptions online serc 24 mg trust pharmacy canada cialis canadian pharmacy northwest pharmacies online Northwest Pharmacy canada online pharmacies legitimate canada medication cost how safe are canadian online pharmacies buy viagrow canada pharmacies
دوشنبه 12 شهریور 1397 11:02 ب.ظ

Thanks a lot. Terrific information.
cialis preise schweiz cialis savings card the best choice cialis woman cialis great britain buying cialis on internet tadalafil 20mg we choice cialis uk cialis wir preise cialis pills price each buy cialis online legal
دوشنبه 12 شهریور 1397 05:11 ق.ظ

Nicely put. Thank you!
price cialis per pill generic low dose cialis cialis sans ordonnance safe dosage for cialis cialis prices in england tesco price cialis cialis 10 doctissimo cialis usa cost callus cialis mit grapefruitsaft
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:39 ق.ظ

Lovely content. With thanks!
where can u buy viagra buy cheap viagra online uk buy viagra mexico get online prescription for viagra buy viagra online overnight how can i buy viagra online generic viagra pharmacy viagra uk price viagra on prescription where to buy real viagra
دوشنبه 7 خرداد 1397 06:14 ق.ظ

Appreciate it! A good amount of advice!

cialis preise schweiz cialis tablets australia only now cialis 20 mg cialis 20 mg best price where do you buy cialis we choice cialis pfizer india buying cialis overnight cialis 5 effetti collaterali generic cialis review uk discount cialis
جمعه 7 اردیبهشت 1397 09:29 ب.ظ

Really tons of amazing material.
we choice cialis uk cialis 5mg billiger wow cialis tadalafil 100mg generic cialis rx cialis para comprar american pharmacy cialis miglior cialis generico cialis preise schweiz cialis cost cialis daily reviews
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 10:48 ق.ظ

Wonderful advice. Cheers!
where can i buy generic viagra online safely order online viagra buy viagra pfizer can i buy viagra without prescription tadalafil how to get viagra uk where to buy viagra in store buy viagra online safe can you buy viagra at cvs buy cheap viagra online next day delivery
شنبه 4 فروردین 1397 01:21 ق.ظ

Point very well used!.
cialis 20 mg no prescription cialis cheap precios de cialis generico no prescription cialis cheap cialis side effects cialis canadian drugs generic cialis at the pharmacy cialis generic prices on cialis 10 mg purchasing cialis on the internet
دوشنبه 28 اسفند 1396 06:41 ق.ظ

Nicely put, Thanks a lot!
we choice cialis uk warnings for cialis cilas cialis en mexico precio cialis australian price prescription doctor cialis where cheapest cialis prix de cialis safe dosage for cialis buy cialis
سه شنبه 17 مرداد 1396 05:37 ق.ظ
Hi there to every one, it's truly a pleasant for me to pay a quick visit
this website, it contains valuable Information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای غرب در نگاه شرق محفوظ است