تبلیغات
غرب در نگاه شرق - ۱۰۰۰ یورو برای غیرت فروشی!
غرب در نگاه شرق
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آشنایی با غرب,جنگ نرم,سلطه جهانی و صهیونیست

مدیر وبلاگ : رهرو راستی
نظرسنجی
امکانات و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید ؟

الف: شما ......» . این نام برنامه ای است که مدت هاست از یکی از شبکه های ماهواره ای فارسی زبان پخش می شود. به گزارش ندای انقلاب این برنامه عروس و دامادها را تشویق به مکاتبه با آن ها برای شرکت در مراسم عروسی شان می کند. برنامه ای که در زمانی که معمولاً خانواده دور هم جمع هستند نمایش داده شده و با پخش تصاویری از عروس و دامادهای ایرانی از زوج های جوان می خواهد تا دوربین آن ها را نیز به جمع مهمانان شان اضافه کرده تا فیلم عروسی شان را از این شبکه ماهواره در مقابل دیدگان همگان قرار دهد. برای تشویق به چنین کاری نیز جایزه ای ۱۰۰۰ یورویی در نظر گرفته است!

هر هفته مراسم خواستگاری، بله برون، حنابندان، آرایشگاه، سالن و پاتختی یک زوج ایرانی از این شبکه پخش می شود و ایرانیان بسیاری نیز نظاره گر این تصاویر هستند ! جای تأسف دارد که در بین مخاطبان این برنامه خانواده هایی که اعتقادات مذهبی محکم تری نیز دارند، دیده می شوند.

در حالی فیلم های خصوصی زوج های جوان هر هفته برای همگان به نمایش در می آید که این سوال پیش می آید، تازه دامادها چگونه حاضرند خصوصی ترین لحظات زندگی اش را با چشمان میلیون ها نامحرم تقسیم کنند و آن را مایه فخر هم بدانند؟! یا عروس خانم ها چگونه می توانند زیباترین شب زندگی شان را که در بهترین لباس و آرایش هستند به نمایش عمومی بگذارنند؟
یک پای قضیه خانواده ها هستند
در جامعه ای که غیرت در حفظ نوامیس حرف اول را می زند، چطور یک شبکه ماهواره ای به راحتی پا روی غیرت ایرانی گذاشته و در حریم خصوصی دیگران جولان می دهد. در تصاویر پخش شده از این برنامه، مراسم خواستگاری با حضور خانواده ها نشان می دهد که پدر و مادر عروس و دامادها نیز به طور کامل از جریان باخبرند و حتی با شوق و خوشحالی در این باره صحبت می کنند. جای تأسف دارد که حتی خانواده های این عروس و دامادها نیز در گسترش این بی عفتی دست به دست شیطانی به این شبکه می دهند. کسانی که ارزش ها و اعتقادات دینی در آنها یا بسیار کمرنگ شده یا از بین رفته است.

این خانواده ها چطور انتظار دارند که نیروی انتظامی کشورشان حافظ جان نوامیس شان باشد در حالی که خودشان حریم خصوصی را زیر پا گذاشته و مجرم شناخته می شوند؟! همان خانواده هایی که در روزهای جنگ در خانه های خود نشسته بودند و جوان های هموطن شان یکی یکی زیر گلوله دشمن شهید می شدند. شهدایی که برای حفظ همین آبرو و غیرت از جانشان گذشتند و خودشان را فدای مردم کشورشان کردند.

خودنمایی با نمایش عمومی زندگی خصوصی
به عقیده کارشناسان چنین افرادی دچار فروریختگی فرهنگی، شخصیتی و اعتقادی هستند. آنها غالباً از خانواده‌های متشخص و با اعتقادی نیستند و به همین دلیل هم هست که حرمت ناموس خود را حفظ نمی‌‌کنند. این افراد به دنبال انگشت‌نما شدن و خودنمایی خود در میان دیگران هستند و در این راه از نوامیس خود استفاده می‌‌کنند.

اما هنوز هم هستند کسانی که در مراسم عروسی شان حتی به نزدیک ترین بستگان اجازه عکس انداختن و فیلمبرداری با موبایل نمی دهند و در برگزاری جشن ها تمام جوانب ایمنی تصاویر و فیلم‌های مراسم را رعایت می‌‌کنند. آن هایی که شب رویایی زندگی مشترک شان را با خانواده و فامیل خود که سال ها در غم و شادی هم شریک بوده اند، جشن می گیرند و حاضر نیستند حتی لحظاتی چشم نامحرمان و ناپاکان ، گوشه ای زندگی خصوصی شان را ببیند. و حتی غیرت شان اجازه نمی دهد، فیلم عروسی شان در میان آشنایان هم نشان داده شود.

وقتی نام غیرت و تعصب می‌‌آید برخی به یاد تعصب‌های کورکورانه‌ای می‌‌افتند که باعث می‌‌شود مردی از تحصیل، اشتغال و حضور همسرش در اجتماع جلوگیری کند. اما چنین رفتارهایی به معنای غیرت نیست و ریشه در نوعی بدبینی پارانوئید‌گونه دارد. منظور از غیرت اصیل به معنای تعصبی‌ است که هر فرد نسبت به ناموس، خانواده و وطنش دارد و از آنها در مقابل بیگانگان محافظت می‌‌کند.

نوش دارو بعد از مرگ غیرت
شروع آهنگین و شاد این برنامه با پخش ترانه ها همراه تصاویر عروسی محرک خوبی برای زوج های جوان برای ارسال فیلم عروسی شان و دنبال کردن این برنامه توسط تماشاگران است. اما بدون شک این برنامه فارسی زبان، جنگ نرمی با اعتقادات و غیرت ایرانی آغاز کرده است. با نگاهی به شبکه های مختلف ماهواره ای فارسی زبان، هر فردی درهر جایگاهی متوجه خواهد شد که آن ها به دنبال از بین بردن ارزش های اخلاقی و اعتقادی در بین ایرانیان هستند و در این راه به سراغ جوانان و نسل جدید رفته اند.

این در حالی است که خلأهای فرهنگی در کشور نیز به این گونه رفتارهای ضد ارزشی دامن می زند. سوال این جاست که از زمان پخش این برنامه، چه نهادی برای مبارزه با این برنامه دست به کار شده است؟ به جز نیروی انتظامی که وظیفه ذاتی آن برخورد با مجرمین است، کدام اداره، موسسه یا نهاد فرهنگی برای جلوگیری از گسترش این بی غیرتی قدم پیش نهاده است؟ شاید باید مثل بسیاری از اتفاقات نوش دارو بعد از مرگ سهراب را به کار بگیریم ! نوش دارویی که شاید تنها التیام بخش وجدان نهادهای فرهنگی و عروس و دامادهای فریب خورده باشد. وگرنه سهراب قصه که همان غیرت زیر پا گذاشته شده است، چگونه زنده خواهد شد؟

برخورد پلیس با عروس و دامادهای مجرم
پلیس فتا اعلام کرده که ارسال فیلم و عکس خصوصی به شبکه های ماهواره ای جرم است زیرا مصداق همکاری با شبکه های ماهواره ای محسوب می شود. هرگونه ارتباط تلفنی، ارسال خبر، فیلم و گزارش برای شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ممنوع بوده و مصداق جرم است .

سردار احمد روزبهانی در مورد ارسال فیلم و تصاویر مجالس عروسی به این شبكه ماهواره‌ای فارسی‌زبان گفته که هر گونه همكاری و فعالیت هرایرانی با شبكه‌های ماهواره‌ای اعم از ارسال فیلم مستند یا علمی و غیره، باید دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد. رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی با تاكید بر اینكه ارتباط و همكاری با شبكه‌های ماهواره‌ای، منوط به دریافت مجوز از وزارت ارشاد است.گفت: پلیس در حال بررسی چرایی پدیده ارسال فیلم عروسی به شبكه‌های ماهواره‌ است.

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در مورد فراخوان شبكه‌های ماهواره‌ای مبنی بر ارسال فیلم و عكس‌های عروسی هموطنان برای پخش و شركت گفته:‌ من این مطلب را شنیده‌ام و در حال حاضر ماموران در حال رصد و بررسی این مسئله هستند، اما ارسال عكس و فیلم عروسی به شبكه‌های ماهواره‌ای غیرقانونی است و ما برابر قانون با آنان برخورد خواهیم كرد.

ایرانی ها پیش به سوی پیروزی جنگ نرم
در این جنگ نرم، این خانواده های ایرانی هستند که نقش اول را بازی می کنند و این بار باید از غیرت و ناموس خود در برابر دشمن شان دفاع کنند. همان گونه که ۸ سال در مقابل دشمن متجاوز سینه سپر کردند. خانواده‌های ایرانی برای حفظ انسجام خانوادگی باید هوشیار باشند و در دام چنین برنامه‌های هدفمندی گرفتار نشوند. تمام افتخار ایرانی‌ها غیرتمندی آنهاست و در بسیاری از کشورها، ایرانی را با این ویژگی‌اش می‌‌شناسند.

غیرت، عامل انسجام خانواده و اجتماع است و اگر روزی تعصب از بین برود، خانواده، ارزش‌ها و جامعه دچار از هم‌گسیختگی می‌‌شود و در صورت کلان، امنیت فردی و ملی به خطر می‌‌افتد. با این حساب، می‌‌توان به هدف شبکه‌های ماهواره‌ای برای ساخت و پخش چنین برنامه‌هایی پی برد.

این فرصت دراختیارخانواده ها است که ضمن اطلاع داشتن از تهدیدات جدید، جوانان خود را بیش از گذشته نسبت به خطرات این شبکه ها آگاه کنند. فراموش نکنیم اگر هجمه اخلاقی و اعتقادی شبکه های ماهواره ای را جدی بگیریم، این شبکه ها بنیان اصلی خانواده را هدف می گیرند و تمام تلاش خود را برای از بین بردن آن متمرکز می کنند.
نوع مطلب : ++شبکه های ماهواره ای، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عمار فاطمی
شنبه 8 تیر 1392
سه شنبه 29 فروردین 1396 11:57 ق.ظ
Nice respond in return of this difficulty with genuine
arguments and explaining everything on the topic of that.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای غرب در نگاه شرق محفوظ است