تبلیغات
غرب در نگاه شرق - مركز فوق سری رژیم صهیونیستی برای ترورهای خاموش
غرب در نگاه شرق
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آشنایی با غرب,جنگ نرم,سلطه جهانی و صهیونیست

مدیر وبلاگ : رهرو راستی
نظرسنجی
امکانات و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید ؟پایگاه خبری فلسطین الیوم در گزارشی به قلم "صالح النعامی"، از مؤسسه‌ای بیولوژیك خبر داد كه رژیم صهیونیستی در آن انواع سلاحهای بیولوژیك غیرمتعارف را تولید و مورد آزمایش قرار می‌دهد و از آنها برای ترورهای خاموش از جمله ترور رهبران مقاومت بهره می‌برد.

مؤسسه بیولوژیك اسرائیل یكی از مخفیانه‌ترین تأسیسات امنیتی رژیم صهیونیستی
مؤسسه بیولوژیك رژیم صهیونیستی واقع در شهر "ریشون لیژن" جنوب شرق تل‌آویو، از مخفیانه‌ترین تأسیسات امنیتی اسرائیل است كه این رژیم مراقبت نظامی شدیدی را در قبال هرگونه خبر مرتبط با این مؤسسه اعمال می‌كند؛ تا آنجا كه حتی رسانه‌های صهیونیستی اطلاعات مربوط به آن را از رسانه‌های غربی كه وابسته به منابعی خاص در درون این سازمان هستند، آن هم با فاصله زمانی طولانی به دست می‌آورند.


تنها باری كه رسانه‌های صهیونیستی اجازه بررسی اتفاقات این مؤسسه را پیدا كردند، ماه گذشته بود كه یكی از كارگران این مركز به نام "اویشای كلاین" علیه مدیریت این مؤسسه به یكی از دادگاه‌های اسرائیل شكایت كرد. در ضمنِ شكایت كلاین آمده این مؤسسه دارویی تولید می‌كند كه در محافظت از پوست در برابر گاز خردل مؤثر است. از محتوای شكایت و واكنش‌های مؤسسه جزئیات بسیاری پیرامون فعالیت مؤسسه و زمینه‌های فعالیت آن مشخص شده است.
 
پیشنهاد شماری از دانشمندان یهود و دستور بن گوریون برای تاسیس این موسسه
گفته می‌شود كه "دیوید بن گورین"، نخست‌وزیر اول رژیم صهیونیستی بنا بر پیشنهاد شماری از دانشمندان یهود و طی سالهای 1948 تا 1963 دستور تأسیس این مؤسسه بیولوژیكی را داد، به استثنای فاصله زمانی 1953- 1955 كه "موشیه شاریت" نخست‌وزیری اسرائیل را بر عهده داشت، بن گورین مسئول مستقیم این مؤسسه بیولوژیك و تنها فردی بود كه از ریز و درشت آن خبر داشت، تا آنجا كه كاركنان بدون اطلاع بن گورین اجازه دستیابی به اطلاعات را به احدی نمی‌دادند. حتی طی دوره زمانی 1953 و 1955 كه بن گورین نخست‌وزیر نبود نیز كاركنان برای بازدید وی از برنامه‌های در حال انجام این مركز در سال 1954، شاریت را مطلع نساختند.

با وجود آنكه دانشمندان زیادی از آغاز دهه پنجاه قرن گذشته تاكنون عهده‌دار ریاست مؤسسه شدند، اما اعتقاد گسترده بر این است كه مؤثرترین آنها "آویگدور شفرمن"، رئیس كنونی مؤسسه است كه بیشترین تأثیر را بر روی فعالیت مؤسسه داشته و به شكلی محكم با نخست‌وزیران، وزرای جنگ و رهبران سرویسهای اطلاعاتی ارتباط دارد. وی شخصیتی جدی است كه در اخراج دانشمندان بنا بر مشكلات انضباطی تردید نمی‌كند.
 
سم به‌كار رفته در ترور "خالد مشعل" از تولیدات این مؤسسه است
در این مؤسسه 300 دانشمند و متخصص فعالیت می‌كنند و مؤسسه شامل چند بخش می‌باشد؛ هر بخش خط تولید مشخصی برای تولید سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیكی دارد. طبق گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، بیشتر این بخشها ویژه تولید مواد بیولوژیكی با كاربرد جنگی هستند، مانند سموم به‌كار رفته در ترورها؛ در همین بخش، سمی بنام "كیدون" تولید و در سال 1997 به دست گروه ترور موساد، طی عملیاتی ناموفق جهت ترور "خالد مشعل"، رئیس دفتر سیاسی حماس به‌كار برده شد. البته نخستین بار در اواخر سال 1977 بود كه تولیدات این مؤسسه در عملیات ترور استفاده شد.
 
ترور با شكلات های بلژیكی
در آن زمان "مناخیم بگین" نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی به دستگاه موساد اجازه داد، "ودیع حداد" یكی از فرماندهان جبهه ملی آزادیبخش فلسطین را از سر راه بردارند؛ رژیم صهیونیستی وی را متهم به دست داشتن در شماری از عملیاتها علیه این رژیم كرد؛ بنا بر آنچه در كتاب اخیر "آهارون كلاین"، روزنامه‌نگار صهیونیست آمده، اسرائیل دریافته بود حداد كه ساكن عراق بوده به شكلات بلژیكی علاقمند است؛ لذا موساد سعی كرد از طریق آلوده كردن این نوع شكلات حداد را از میان بردارد. فردی عراقی از عوامل موساد كه با حداد هم در ارتباط بود، مسئولیت انتقال این شكلاتها را برعهده داشت.

نویسنده اشاره می‌كند كه این ماده بیولوژیكی یا سمی برای نخستین بار در مؤسسه بیولوژیك تولید شد و عملكرد آن بدین شكل بود كه به صورت تدریجی بر سلامت حداد تأثیر می‌گذاشت تا جایی كه حداد ناگهانی نمرده و هویت عامل موساد و روش به‌كار رفته مشخص نشود. عملا نیز وخامت سلامتی حداد به وقوع پیوست و وی به یكی از بیمارستانهای آلمان شرقی منتقل و در آنجا بیماری وی سرطان خون تشخیص داده شد؛ حداد 28 مارس 1978 درگذشت.
 
سمی كه به المبحوح تزریق شد
اما بعد از 32 سال مشخص شد علت فوت وی همان سمی بوده كه در این مؤسسه بیولوژیك تولید شده است. می‌توان گفت بسیاری از عملیات‌های تروری كه موساد نمی‌خواسته در آنها اثری از خود بر جای بگذارد به همین روش انجام می‌شده؛ بنابراین فوت بسیاری از افرادی كه برای اسرائیل خطر داشته‌اند، ناشی از تأثیرات یكی از تولیدات این مؤسسه بوده است؛ لذا می‌توان نتیجه گرفت ماده‌ای سمی كه عوامل موساد فوریه 2010 به "محمود المبحوح" رهبر جنبش حماس تزریق كردند و منجر به فوت او شدند، در این مؤسسه تولید شده بود.
 
بخش ویژه تولید واكسن ضد سلاح بیولوژیك برای تهدید احتمالی
جزئیات منتشر شده جدید پیرامون این مؤسسه نشان می‌دهد كه این مؤسسه شامل بخش ویژه تولید واكسن ضد سلاح بیولوژیك و به طور مشخص میكروب "انتراكس" (سیاه زخم) است چرا كه رژیم صهیونیستی بیم آن را دارد، اعراب و سازمانهای مقاومت در درگیریهای آتی خود با این رژیم از این میكروب استفاده كنند.

این مؤسسه به پیشرفت توان پیشگیرانه رژیم صهیونیستی در رویارویی با جنگهایی كه در آنها سلاحهای شیمیایی و بیولوژیكی به‌كار می‌رود توجه دارد تا جایی كه بخش ویژه تولید داروهایی جهت كاهش عواقب ناشی از سلاح‌های شیمیایی در نظر گرفته است. این مؤسسه بیولوژیك در همكاری و هماهنگی كامل با مؤسسات امنیتی ارتش و سرویس‌های اطلاعاتی عمل كرده و تعیین اولویت تولیدات آن بنا بر نیاز ارتش و سرویس‌های اطلاعاتی مشخص می‌شود كه این مسأله بر اساس پیش‌بینی های استراتژیك از خطرهای آتی مشخص می‌گردد.
 
تلاش برای مقابله با گازهای سمی
تاكنون مشخص شده كه این مؤسسه كه احتمال به‌كارگیری گازهایی همچون خردل را از سوی اعراب در حمله علیه این رژیم پیش‌بینی كرده از مدتها پیش اقدام به تولید موادی شیمیایی نموده كه قادر است تأثیرات این گاز را كاهش دهد. می‌توان گفت رژیم صهیونیستی برای واكنش علیه گازهای دیگر نیز تلاش كرده است. این مؤسسه در هماهنگی كامل با بخش پزشكی ارتش صهیونیستی است، به گونه‌ای كه این بخش مسئول برآورد تولیدات این مؤسسه بوده و بر اساس تقاضا، آنها را در دسترس واحدهای نظامی قرار می‌دهد.

این مؤسسه همچنین در هماهنگی كامل با دستگاه‌های جاسوسی موساد و شاباك است، چرا كه این دو دستگاه مسئول اصلی اغلب عملیات ترور علیه اهداف عربی و اسلامی هستند. با توجه به اینكه موساد و بخش اطلاعات نظامی "امان" مسئول جمع‌آوری اطلاعات هستند، احتمال می‌رود برنامه‌های تسلیحاتی غیرمتعارفی همچون برنامه‌های بیولوژیكی و شیمیایی را علیه اعراب به كار گرفته و در نتیجه تقاضا از این مؤسسه برای توسعه بخشی جهت پاسخگویی به این برنامه‌ها افزایش یابد.
 
آمریكا صدها میلیون دلار برای توسعه واكسن سیاه زخم به این مركز پرداخت كرده است
نقش این مؤسسه تنها محدود به فراهم کردن ابزارهای جنگی بیولوژیكی و شیمیایی یا واكسن و داروی لازم برای كاهش خسارتهای ناشی از به‌كارگیری سلاح شیمیایی یا بیولوژیكی اعراب نیست، بلكه افزایش ذخایر ارزی رژیم صهیونیستی را نیز شامل می شود، تا جایی كه بخش عبری زبان پایگاه اینترنتی روزنامه هاآرتص اعلام كرد ایالات متحده صدها میلیون دلار جهت توسعه واكسن ضد میكروب انتراكس به این مركز پرداخت و گروههای داخلی آمریكایی اقدام به توسعه و به‌كارگیری آن به صورت محدود در آمریكا کرده‌اند. جالب توجه آن است كه برخی آزمایش‌های قبلی این واكسن بر روی سربازان صهیونیستی موجب معلولیت این سربازان شده و همین امر سبب شده بسیاری در اسرائیل نسبت به انگیزه‌های اخلاقی این مؤسسه مشكوك شوند، چرا كه فقط به خاطر سود در ازای تأمین امنیت برای آمریكایی‌ها جان سربازان را به خطر انداخته است.
 
آزمایش روی خوكها، خرگوشها و سربازان اسرائیلی
این مؤسسه همچنین بخشی ویژه آزمایش بر روی حیوانات دارد كه در آن آزمایشاتی بر روی خوكها و خرگوشها به شكلی خاص انجام می‌شود. بسیاری از اوقات آزمایشها بر روی انسان علی الخصوص سربازان صورت می‌پذیرد. سربازان صهیونیستی پس از آنكه مشخص شد فرمانده ارتش اجازه آزمایش واكسن ضد سیاه زخم را بر روی ایشان داده و این سربازان مبتلا به بیماریهایی شده‌اند، به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی شكایت كردند و از ارتش خواستند آنها را به عنوان قربانیان جنگ پذیرفته و خسارتهای مالی قابل توجهی بپردازد. ارتش اسرائیل اما اخیرا و تحت فشار خانواده‌های سربازان و افكار عمومی تصمیم گرفته این قبیل آزمایشات را بر روی سربازان انجام ندهد.
نوع مطلب : 3 صهیونیسم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جواد خط شکن
یکشنبه 2 تیر 1392
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:09 ب.ظ
It's actually a great and helpful piece of info. I'm glad that you simply shared this useful info
with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای غرب در نگاه شرق محفوظ است