تبلیغات
غرب در نگاه شرق - نایاک، لابی ایران یا لابی آمریکا در امورایرانیان؟
غرب در نگاه شرق
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آشنایی با غرب,جنگ نرم,سلطه جهانی و صهیونیست

مدیر وبلاگ : رهرو راستی
نظرسنجی
امکانات و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید ؟

باشگاه خبرنگاران: براساس اطلاعات سایت "دانشگاه کلمبیا"، لابی‌گری به بخشی پذیرفته شده و دائمی در نظام‌های سیاسی در كشورهای جهان تبدیل شده است؛ لابی‌ها اغلب به طور مستقیم وارد گفتگو با تصمیم‌سازان دولتی می‌شوند، اطلاعات فنی به آن‌ها ارائه می‌دهند و با برقراری روابط دوستی، امكان مساعدت را برای آنها فراهم می‌سازند.

در برخی از کشورها دفترهای ویژه‌ای به نام "دفاتر لابی‌گری" وجود دارد که برای پیشبرد حمایت از منافع خاص یک کشور به ‌وسیله نفوذ در دولت و افکار عمومی می‌پردازند. لابی‌گرها با کمک و بکارگیری روش‌های حقوقی و مدیریت مفید روابط اجتماعی کوشش در رسیدن به اهداف خود دارند.

"لابی‌گری" چیست؟

این واژه در ادبیات سیاسی به معنی "اعمال نفوذ بر سیاست‌مداران و دولت‌ها" است. اولین بار کلمه "لابی" و لابی‌گری در فرهنگ سیاسی آمریکا بکار گرفته شد . در یک تعریف کلی، گروه‌های ذی نفوذ لابی به آن دسته از گروه‌هایی گفته می‌شود که برای تأثیر گذاری بر روند تصمیم گیری‌های سیاسی – اجتماعی و تامین منافع خاص عمل می‌کنند.

لابی‌گری با این تعریف به معنای آن صحبت کردن و تلاش کردن برای این است که طرف بتواند نظرات خود را به دیگران تفهیم تا تحمیل کند.

روش‌هایی که گروه‌های لابی استفاده می‌کنند یک تأثیر بر تصمیم‌گیری قوه اجرایی و قوه قانون‌گذاری است. در کشورهای "هلند" و "آلمان" این قبیل فعالیت‌ها نهادینه شده است.عامل‌هایی که باعث می‌شود نفوذ این گروه‌ها در جامعه زیاد شود مختلف است.؛ از جمله سیاست خود حکومت – اعضای گروه‌ها – نوآوری و خلاقیت رهبران.

لابی‌های بسیاری در آمریکا فعالیت دارند که برخی از آن‌ها مانند لابی "آیپک" " "AIPAC اهداف مورد نظر "رژیم صهیونیستی" در سیاست‌های داخلی و خارجی آمریکا را تامین می‌کنند.

"لابی شورای ملی ایرانیان آمریکا" (نایاک) نیز یکی از همین لابی‌ها است که ادعا می‌کند برای پیشبرد منافع جامعه ایرانیان آمریکا بنیاد شده است، اما اگر ردپای گروه‌ها و افراد وابسته به این شورا را پیگیری کنیم، به موارد بسیاری برخورد خواهیم کرد که نشان می‌دهد، "نایاک" یک لابی صددرصد آمریکایی بوده که هدفش ایران و ایرانی است و با نفوذ در جریان‌های داخل کشور، مقاصد شومی را دنبال می‌کند.


"شورای ملی ایرانیان آمریکا"

نام گروه موسوم به "شورای ملی ایرانیان آمریکا"( نایاک) "National Iranian American Council "(NIAC) در سال‌های اخیر در بسیاری از مطبوعات آمریکایی و حتی ایرانی مطرح بوده است.


بر اساس ادعاهای مطرح شده در "سایت نایاک":

"شورای ملی ایرانیان آمریکا سازمانی غیر انتفاعی! وعام المنفعه! میباشد که برای پیشبرد منافع جامعه ایرانیان آمریکا اختصاص داده شده است. اهداف نایاک فراهم آوردن دانش و ابزارهای مدنی برای مشارکت فعال مردمی - توسط آمریکایی‌های ایرانی تبار- همراه با اطلاع رسانی آگاهانه به قانونگذاران کنگره آمریکا میباشد".

در وب‌سایت این لابی، ادعا شده است که از بدو تاسیس در سال ۲۰۰۲ تا کنون، نایاک (NIAC) بطور مستمر و موثر صدایی پرنفوذ به جامعه ایرانیان آمریکا در صحن کنگره داده است! نایاک (NIAC) و اعضای آن در هر دو سواحل و منطقه مرکزی آمریکا حضور دارند.

اما اهداف واقعی شورای به اصطلاح ملی ایرانیان آمریکا چیست؟

بر اساس اسناد و مداردکی که در تحقیقات "باشگاه خبرنگاران" از نهادهای مالی، اعضای این گروه، افراد وابسته و بینادهای مشابه آن بدست آمده است، همگی فعالیت‌های گسترده‌ای علیه ایران و "نظام جمهوری اسلامی" انجام داده می‌دهند، به‌طوری که با پیگیری خطوط مواصلاتی این افراد و بنیادها به پدیده‌ای با نام " کودتای مخملی" برمی‌خوریم.


نایاک هم مانند بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای ضد انقلاب در خارج از کشور موضوعاتی مانند وضعیت حقوق بشر در ایران را که از سوی سردمدران آمریکایی و غربی در دستور کار قرار گرفته مورد قضاوت قرار می‌دهد و در مناسباتی مانند انتخابات سعی در دلسرد کردن مردم ایران و کشاندن آنان به مسیری که غرب به فکر رسیدن به آن است را دارد.انعکاس نقطه نظرات "شیرین عبادی" پیرامون حقوق بشردر ایران، استقبال از انتصاب "احمد شهید" عروسک منافقین و "گروهک‌های ضد انقلاب" به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران، حمایت از آشوبگران داخلی، محکوم کردن اعدام قاچاقچیان و تبهکاران، سکوت در قبال ترور دانشمند هسته‌ای کشور از جمله مواضع ضد ایرانی شورای ملی ایرانیان آمریکا بوده که تاکنون مطرح شده است.

چکیده‌ای از گروه‌ها و افراد وابسته به شورای ملی ایرانیان آمریکا در جدول‌های زیر آمده است که به‌طور مفصل به جزییات فعالیت‌ها و اقدامات ضد ایرانی و امنیتی آن‌ها پرداخته خواهد شد.


حامیان مالی و بنیادهای مشاور نایاک:
اعضا و افراد وابسته به شورای ملی ایرانیان آمریکا:


اعضای شورای مركزی نایاك در مقابل كاخ سفید

همان طور که در بالا اشاره شد، در ادامه گزارش به جزییات فعالیت‌های ضد انقلابی و ضد ایرانی نهادها و افراد وابسته به شورای ملی ایرانیان پرداخته خواهد شد:

کدام بنیادهای آمریکایی- صهیونیستی از نایاک حمایت می‌کنند؟

طبق ادعاهای مطرح شده، نایاک در راستای اهداف جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده و هدف آن‌ لابی برای پیشبرد منافع ایرانیان بوده است، اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است چگونه ممکن است گروهی که خود را لابی جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کند، با سازمان‌ها و افرادی در ارتباط است که دشمنی دیرینه با ایران و ایرانی داشته و در راه اهداف ضد ایرانی خود از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کنند؟

این شورا رسما اعلام کرده که هزینه‌های آن منحصراً از طریق وام‌های بلاعوض توسط بنیادهای بزرگ آمریکایی مانند "صندوق پلوشرز" ("Ploughshares Fund")، "بنیاد ملی دموکراسی"("NED") و "صندوق برادران راکفلر" ("Rockefeller Brothers Fund") تامین می‌گردد که همگی سرمایه‌های هنگفتی تاکنون برای حمایت از جریان‌های برانداز و به اصلاح نافرمانی‌های مدنی( همان شورش‌های ضد مردمی) در ایران صرف کرده‌اند.


"موسسه برادران راکفلر " Rockefeller Brothers Fund


یکی از بنیادهایی که هزینه‌ کنفرانس‌ها و برنامه‌های ضد ایرانی شورای ملی ایرانیان آمریکا را تامین می‌کند، "موسسه برادران راکفلر" است که ید طولایی در حمایت از گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب دارد.

"راکفلر" ثروتمندترین و با نفوذترین خانواده از نظر مالی و سیاسی در یک صد سال گذشته آمریکا هستند که در سال ۱۹۱۳ "بیناد راکفلر" را تأسیس کرده و یکی از مهم‌ترین مراکز تعیین کننده سیاست و اقتصاد آمریکا محسوب می‌شوند.

این بنیاد نفوذ چشمگیری در سیاست گذاری‌های داخلی و بین المللی "کاخ سفید" دارد. هرچند این بنیاد در ظاهر درخصوص امور مربوط به بهداشت و آموزش در سطح جهانی فعالیت می‌کند اما در واقع یک شرکت تجاری جهانی است که به همراه شبکه‌های گسترده مالی و اقتصادی خود، مدیریت بازارهای بین المللی را در دست داشته و همکاری‌های زیادی با نهادهای مالی صهیونیستی دارد."بنیاد راکفلر" بدنه نفوذ بسیار بالایی در نظام سیاسی آمریکا و مراکز حساس این کشور داشته است، به طوری که گفته می‌شود از سال ۱۹۴۵ تاکنون، بیشتر مقامات بلند پایه آمریکایی، مدتی در این بنیاد و یا سازمان‌های تابعه آن فعالیت داشته و یا از کمک‌های آن استفاده کرده‌اند. بنیاد راکفلر دارای بخش‌های مطالعاتی پیشرفته‌ای است که درخصوص چالش‌های آمریکا و تدوین راهبردها و سیاست‌های جهانی و اقتصادی آمریکا فعالیت می‌کنند.

این بنیاد در حالی از لابی نایاک حمایت گسترده می‌کند که بارها و بارها فعالیت‌های ضد ایرانی خود را آشکارا اعلام کرده است.
حمایت مالی گسترده بنیاد راکفلر از لابی نایاک، درحالی که فعالیت‌های ضد ایرانی خود را بارها عیان کرده است امری قابل تامل است.

"بنیاد ملی دموکراسی" National Endowment For Democracy

نایاک که ادعا می‌شود لابی حمهوری اسلامی در آمریکا است، با بنیادی همکاری مستقیم دارد که هدف اصلی آن براندازی و ایجاد کودتاهای مخملی در جوامعی مانند ایران است.بنیاد آمریکایی-صهیونیتی ملی دموکراسی NED""( همکار "موسسه باز جورج سوروس") جایگزین سیا، سازمان جاسوسی آمریکا در امور حمایت‌های لازم برای گروه‌های مخالف دولت‌هایی است که حاکمیت آن‌ها تهدیدی برای سیاست‌های آمریکا به شمار می‌رود.

بنیاد ملی دموکراسی به طرق مختلف، با فراهم آوردن بودجه، کارشناس، آموزش، امکانات آموزشی و.... برای گروه‌های سیاسی خاص، سازمان‌های مدنی، اتحادیه‌های کارگری، جنبش‌های اعتراضی، برخی روزنامه‌ها و دیگر رسانه‌ها، در امور داخلی کشورهای خارجی دخالت می‌کند .

اهدای جایزه سال 2010 بنیاد ملی دموکراسی به "فتنه‌گران"

در سال 2010، بنیاد ملی دموکراسی آمریکا، جایزه خود را به فتنه گران اهدا و آن ها را نماینده مردم ایران معرفی کرد.

در این مراسم که "سامانتا پاور" ""Samanta Power مشاور ارشد "باراک اوباما" به نمایندگی از سوی وی حضور داشت طی سخنانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران موضع گرفت.


از چپ به راست: "آذر نفیسی"، "جودی شلتون"( نایب‌رییس NED)، "روزا دیلورا"(عضو کنگره)، "کارل‌گرشمان"( مدیر کل NED)، "مهناز افخمی"،" بابک پیامی" و "سامانتا پاور"

همان‌طور که انتظار می‌رفت، این نمایش ضد ایرانی در حالی با کف و هورای شورای ملی ایرانیان آمریکا همراه بود که ادعای حمایت از ایرانی‌ها را با خود حمل می‌کند.براندازی دولت‌های هدف توسط "بنیاد ملی دموكراسی"

در جریان ناآرامی‌های بعد از انتخابات 1388، نهادها و موسسات آمریکایی که NED هم از مهمترین آنها است نقش مهمی را ایفا کردند.به اعتراف خود بنیاد که در وب سایت آن موجود است این بنیاد طی سال های اخیر کمک های مالی زیادی را در اختیار گروه های مخالف ایران قرار داده است و نمونه کوچک آن اعطای کمک 345 هزار دلاری به بنیاد عبدالرحمن برومند در فاصله سالهای 2002 تا 2007 است که از گروه های مخالف حکومت ایران در واشنگتن است.

جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای اصلی در برنامه های مورد نظر "بنیاد ملی دموکراسی" می باشد. طی سالیان گذشته بیش از 20 پروژه از سوی NED در مورد ایران به اجرا درآمده است. برخی از پروژه‌های آنها در راستای جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران عبارت است از:

الف ـ تأسیس بنیاد خصوصی غیرانتفاعی در سال ۱۹۹۵ جهت ایجاد دموکراسی در ایران با پیگیری معیارهای جهانی حقوق بشر.
ب ـ تدوین لوایح آزادی و دموکراسی در ایران.
ج ـ جریان شناسی روشنفکری در ایران.
د ـ حقوق بشر، حقوق کارگران، اصناف و زنان در ایران.

"مرکز بین‌المللی وودرو ویلسون" ""WoodrowWilson

"بنیاد وودرو ویلسون" نفوذ بیشتری نسبت به دیگر بنیادهای ضد ایرانی در شبکه لابی نایاک دارد، زیرا "تریتا پارسی"، بنیانگذار و مدیر کل شورای ملی ایرانیان آمریکا عضو این مرکز بوده و ادعا می‌شود در آنجا به کارهای تحقیقاتی می‌پرداخته است.

مركز بین المللی وودرو ویلسون با هدف توسعه نفوذ آمریكا در عرصه بین المللی، نقش موثری در تدوین و طراحی راهبردهای سیاست خارجی آمریكا در شرایط زمان‌های مختلف داشته است. در این رابطه گفته می‌شود، این مركز راهبردی نقش موثری در تقابل نرم آمریكا در قبال شوروی و جهان كمونیسم داشته اشت. به طوری كه طراح اصلی "نبرد نرم" در فروپاشی شوروی سابق بوده است.

این مركز یكی از مراكز فكری آمریكا در تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی در خاورمیانه و جهان اسلام است كه تمركز جدی بر روی جمهوری اسلامی ایران دارد. به طوری كه بزرگترین همایش‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی این مركز در یك دهه گذشته معطوف به ایران بوده است و نیز بخش خاورمیانه‌ای این مركز توسط "هاله اسفندیاری"(از طراحان اصلی ایجاد و گسترش نافرمانی مدنی در جمهوری اسلامی ایران) مدیریت می‌شود.

هاله اسفندیاری با کمک گرفتن از موسسه‌های غیر انتفاعی ایرانی‌ها در ایالات متحده از جمله نایاک توانسته به خوبی اهداف این موسسه را پیاده کند. اسفندیاری در طی اغتشاشات بعد از انتخابات به ایران سفر کرده و توانسته با برقراری ارتباط با سران فتنه بر نا آرامی‌های موجود در ایران بیفزاید.اسفندیاری در جلسات مختلف این موسسه از برادران پارسی دعوت کرده تا با بیان نظرات خود پیرامون نظام ایران، از لابی نایاک استفاده کرده و تحریم‌ها ‌ ضد ایران را افزایش دهند.


هاله اسفندیاری و تریتا پارسی در یکی از جلسات مرکز وودرو ویلسون

"بنیاد پارسا"

آخرین کمک مالی این بیناد به نایاک در ماه مه گذشته به مبلغ 446 هزار دلار بود. بنیاد پارسا در سال 2005 به ابتکار "نوشین هاشمی" و با کمک چند ثروتمند ایرانی-آمریکائی تأسیس شد و هدف آن، الگو برداری از نمونه‌های موجود در آمریکا مثل بیناد راکفلر بود تا ضمن کمک به پروژه‌های خیریه و فرهنگی، بخش مهمی از بودجه خود را برای تأثیر گذاشتن روی سیاست خارجی ایالات متحده اختصاص دهند. به گفته نوشین هاشمی، عدم استقبال جامعه ایرانی در آمریکا دلیل اصلی برای پایان دادن به کار بیناد پارسا بوده است.نوشین هاشمی که از سال 2003 بنیاد خانوادگی خودش بنامHANDرا اداره میکند در کنار بیناد راکفلر و موسسه وودرو ویلسون، هم فعالیت کرده است.


آیا اعضای نایاک با نظام جمهوری اسلامی ایران رابطه دارند؟ دلیل نفوذ بالای فتنه‌گران و ضد انقلاب در این شورا چیست؟
طبق اسنادی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، شورای ملی ایرانیان آمریکا نه تنها با بنیادهایی که از ایران حمایت می‌کنند رابطه‌ای ندارد، بلکه بسیاری سازمان‌ها و بنیادهایی از این گروه حمایت می‌کنند که اقدامات ضد ایرانی بسیاری در پرونده خود داشته و بابنیادهای صهیونیستی مانند آیپک AIPAC برادرخوانده هستند.

در همین راستا و برای ارایه مدارک مستدل‌تر از اهداف ضد ایرانی شورای ملی ایرانیان آمریکا به رابطه این بنیاد با عناصر فتنه و گروهک‌های ضد انقلاب و حلقه جریان‌های داخلی پرداخته می‌شود.

"اعضای شورای ملی ایرانیان آمریکا"

"تریتا پارسی" "رییس نایاک"

تریتا پارسی، فردی ایرانی تبار متولد اهواز است که در سوئد بزرگ شده است. وی مدرک دانشگاهی خود را در رشته‌های روابط بین‌الملل از دانشگاه اپسالا و اقتصاد از دانشگاه استکهلم دریافت کرد و همچنین دارای درجه دکترا در روابط بین الملل در "دانشگاه جان هاپکینز" آمریکا است.

وی پس از ترک سوئد ابتدا در محل نمایندگی دائمی سوئد در سازمان ملل متحد مشغول به کار شد و بدنبال آشنائی با "باب‌نی" ""Bob Ney نماینده کنگره آمریکا از ایالت اوهایو به عنوان دستیار وی مشغول به کار شد.


تریتا پارسی به همراه باب نی


باب نی قبل از انقلاب ایران به مدت کوتاهی در شیراز تدریس کرده و زبان فارسی را نیز بخوبی تکلم میکند. وی قبلا از برخی از گروه‌های اپوزیسیون ایران حمایت می‌کرد، ولی با انتخاب خاتمی دراین سال وی به جرگه طرفداران ایجاد رابطه با ایران پیوست.

اما چیزی که تریتا پارسی را در رسانه‌های غربی مطرح کرد، تشکیل بنیاد شورای ملی ایرانیان آمریکا، لابی صددرصد آمریکایی متشکل از شبکه US‌ است که هدفش ایران و ایرانی است.

تریتا پارسی علاقه شدیدی به رژیم صهیونیستی دارد چنانکه در سایت شخصی‌اش ارتباطش با "فرانسیس فوکویاما" نظریه پرداز معرف و آمریکایی که نظریه پایان تاریخ و پیروزی لیبرالیسم را مطرح کرده را افتخاری برای خود می داند.پارسی پایان‌نامه خود را تحت نظر استاد راهنمایش فرانسیس فوکویاما در دانشگاه جان هاپکینگز را با موضع روابط ایران و اسراییل ارائه داده و در مرکز بین‌المللی وودرو ویلسون WoodrowWilson به عنوان پژوهشگر مشغول به کار است.

موسس نایاک که ادعا می‌کند برای احقاق حقوق ایرانی‌ها در آمریکا به پا خواسته است با پول‌های هنگفتی که از بنیادهای ضد ایرانی دریافت می‌کند، با دشمنان تابلودار ایران و انقلاب رابطه نزدیکی داشته و مهمان شبکه‌هایی می‌شود که علیه جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می‌کنند.

حال این سوال مطرح می‌شود: مگر می‌شود کسی که او را لابی جمهوری اسلامی در دولت آمریکا معرفی می‌کنند با افراد و شبکه‌هایی در ارتباط باشد که خواهان براندازی و افول ایران و ایرانی هستند؟در راستای یکی از همین برنامه‌های ضد ایرانی، تریتا پارسی در مصاحبه‌ای که در شبکه فارسی زبان صدای آمریکا در برنامه "پارازیت" شرکت داشت علنا اعلام كرد با حکومت ایران مخالف و مواقف براندازی در ایران است."رضا مرعشی": مدیر امور پژوهش‌های نایاک

یکی دیگر از اعضای بلند پایه نایاک رضا مرعشی است که در بسیاری از مجلات و روزنامه‌های آمریکایی که مقالات ضد ایرانی چاپ می‌کنند، فعالیت گسترده دارد.

"مرعشی" اکنون عضو، و رییس امور پژوهش‌های نایاک است.به نظر می‌رسد عضو پیشین وزارت امور خارجه آمریکا در بخش امور ایران، یکی از ابزارهای لابی آمریکا برای ایجاد رابطه مستقیم میان ایران و آمریکا باشد، به‌طوری که بسیاری از مقالات رییس پژوهش‌های نایاک در روزنامه‌ها و بنیادهای بسیار معروف آمریکایی مانند Foreign Policy، نیویورک‌تایمز، هافینگتون پست و .. چاپ شده و موضوع اغلب آن‌ها ایجاد رابطه مستقیم میان ایران و آمریکا است.
نوع مطلب : 6 مدیریت جهانی شیطان ، 9 مبانی جنگ نرم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عمار فاطمی
یکشنبه 2 تیر 1392
پنجشنبه 15 آذر 1397 08:53 ب.ظ

Wow many of good advice!
where do you buy cialis buying cialis overnight fast cialis online cialis in sconto buy cialis cheap 10 mg tadalafil cialis generico en mexico cialis great britain are there generic cialis cialis ahumada
پنجشنبه 15 آذر 1397 01:20 ق.ظ

Very good stuff, Thank you.
tadalafil 10 mg interactions for cialis cialis baratos compran uk 5 mg cialis coupon printable cialis 5 mg cialis y deporte cialis daily new zealand cialis 200 dollar savings card cialis pills price each cialis professional from usa
سه شنبه 13 آذر 1397 09:27 ب.ظ

You suggested that wonderfully.
cialis price in bangalore cialis 5mg prix only now cialis 20 mg cialis pills in singapore canadian discount cialis the best site cialis tablets cialis super kamagra interactions for cialis we like it cialis soft gel cialis dosage recommendations
سه شنبه 13 آذر 1397 10:36 ق.ظ

Great information, With thanks.
cialis usa cost chinese cialis 50 mg usa cialis online purchase once a day cialis cialis generico online sublingual cialis online cialis online cialis daily new zealand buying cialis overnight purchase once a day cialis
شنبه 10 آذر 1397 10:32 ب.ظ

Thanks a lot, Quite a lot of write ups!

cialis 20 mg cialis usa cost buy online cialis 5mg cialis australia org we choice cialis pfizer india cialis therapie wow cialis 20 tadalafil tablets where do you buy cialis warnings for cialis
جمعه 9 آذر 1397 09:59 ب.ظ

Terrific content, Kudos!
cialis prices in england cialis dose 30mg we use it 50 mg cialis dose cialis cipla best buy walgreens price for cialis cialis 20mg preis cf cialis sans ordonnance canadian drugs generic cialis we like it cialis price generic cialis review uk
جمعه 9 آذر 1397 10:03 ق.ظ

Incredible all kinds of useful information!
how to purchase cialis on line cialis for sale south africa comprar cialis 10 espa241a acheter cialis kamagra cialis generic availability only now cialis for sale in us cialis 5 mg buy cialis 5 mg schweiz cialis taglich bulk cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 11:00 ب.ظ

Helpful content. With thanks.
i recommend cialis generico wow look it cialis mexico cialis with 2 days delivery cuanto cuesta cialis yaho cialis online prezzo cialis a buon mercato tadalafilo cialis para que sirve generic cialis pill online cialis venta a domicilio
پنجشنبه 8 آذر 1397 11:41 ق.ظ

Lovely stuff. With thanks.
generic cialis with dapoxetine cialis 200 dollar savings card bulk cialis costo in farmacia cialis cost of cialis per pill 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis 5 mg schweiz cialis rezeptfrei sterreich wow cialis tadalafil 100mg safe dosage for cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 11:00 ق.ظ

Info well regarded..
cialis sicuro in linea cialis price in bangalore cialis 5 mg para diabeticos usa cialis online we like it safe cheap cialis cialis sicuro in linea buy cialis online cheapest acheter cialis meilleur pri cialis 5 mg fast cialis online
دوشنبه 9 مهر 1397 05:28 ب.ظ

This is nicely said! .
can i take cialis and ecstasy generic cialis pill online cialis dose 30mg cialis daily online prescriptions cialis we like it cialis soft gel safe dosage for cialis click here take cialis buy cialis online cheapest generic cialis soft gels
یکشنبه 1 مهر 1397 03:22 ب.ظ

Cheers! I value this.
canadian prescriptions online serc 24 mg cialis canadian pharmacy canadian pharmacy king canada drugs online is trust pharmacy in canada legitimate buy viagra 25mg canadian online pharmacies rated pharmacy canada online prescriptions canada pharmacies online prescriptions candida viagra
چهارشنبه 28 شهریور 1397 10:03 ق.ظ

Amazing many of helpful information!
cialis generique 5 mg tadalafil 10 mg cialis savings card cialis per paypa non 5 mg cialis generici cialis per paypa viagra vs cialis vs levitra prezzo cialis a buon mercato cialis canada 5 mg cialis coupon printable
یکشنبه 11 شهریور 1397 09:32 ب.ظ

Excellent forum posts. Thanks a lot.
cialis for bph cialis cuantos mg hay trusted tabled cialis softabs 40 mg cialis what if i take cialis for sale in europa cialis kamagra levitra cialis professional from usa preis cialis 20mg schweiz cialis uk next day price cialis wal mart pharmacy
سه شنبه 23 مرداد 1397 08:48 ق.ظ

With thanks! Loads of write ups.

order online viagra buy generic sildenafil online buy viagra in china uk viagra prices where buy viagra uk how to get a viagra prescription buy viagra pills buy real viagra online buying viagra without a prescription how to get a viagra prescription
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:18 ق.ظ

You stated it adequately.
cialis en 24 hora cialis rckenschmerzen click now buy cialis brand cialis uk next day purchase once a day cialis can i take cialis and ecstasy acheter cialis meilleur pri warnings for cialis click here cialis daily uk cialis generisches kanada
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 04:02 ق.ظ

Great postings, Appreciate it.
viagra best buy can i buy viagra without prescription buy viagra at viagra pharmacy buy viagra canadian pharmacy viagra online pharmacy usa buy viagra thailand where to buy viagra online viagra pharmacy how to purchase viagra online
یکشنبه 19 فروردین 1397 03:15 ق.ظ

This is nicely expressed. .
cialis therapie cialis y deporte when will generic cialis be available only now cialis 20 mg interactions for cialis wow look it cialis mexico cialis uk we like it cialis price online prescriptions cialis cialis 200 dollar savings card
جمعه 3 فروردین 1397 06:28 ق.ظ

Truly a good deal of terrific facts.
cialis generico in farmacia precios cialis peru cialis professional yohimbe cialis daily new zealand canada discount drugs cialis click here cialis daily uk cialis sans ordonnance cialis prezzo al pubblico we like it safe cheap cialis cialis 5 mg funziona
جمعه 17 آذر 1396 01:58 ب.ظ
I think this is one of the most significant info for me.
And i'm glad reading your article. But should remark on some general things, The site style is great, the articles is really excellent : D.
Good job, cheers
چهارشنبه 17 آبان 1396 10:40 ب.ظ
بابا من بلافاصله وبلاگم رو خوندم و من یک نمونه مشابه داره
یک و من فقط کنجکاو بودم اگر شما تعداد زیادی از نظرات اسپم را دریافت می کنید؟
اگر چنین است، چگونه می توانید آن را کاهش دهید، هر پلاگین یا هر چیزی که می توانید مشاوره کنید؟
من خیلی زود دریافتم دیوانه من را رانندگی می کند
بنابراین هر گونه کمک بسیار قدردانی است.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:02 ب.ظ
Hi colleagues, how is all, and what you desire to say regarding this paragraph, in my view its
genuinely awesome in support of me.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:16 ب.ظ
Hello! I could have sworn I've been to this
website before but after checking through
some of the post I realized it's new to me. Nonetheless,
I'm definitely happy I found it and I'll be book-marking and checking back often!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای غرب در نگاه شرق محفوظ است